SON DAKİKA

KATARLILARIN ESKİŞEHİR’DE ALDIĞI ARAZİLER TBMM GÜNDEMİNDE

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Katarlıların Eskişehir’de aldıkları arazileri Meclis gündeme taşıyarak, Katarlıların topladığı arazilerin hangi bölgelerde bulunduğunu, vasfını, imar durumlarını, şahıslar mı yoksa şirketler tarafından mı alındığını sordu.

Bu haber 30 Aralık 2019 - 0:43 'de eklendi.

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Katarlıların Eskişehir’de aldığı 423 bin metrekare araziyi Meclis gündemine taşıdı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Süllü, Katarlıların edindikleri taşınmazların bilgilerinin, kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini dile getirdi.

Jale Nur Süllü, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması istemiyle TBMM’ne sunduğu yazılı soru önergesi ile Katarlıların, Eskişehir’den satın aldıkları 423 bin metrekare taşınmazın ayrıntılarını sordu.

Cumhuriyet gazetesinden Arif Anbar’ın haberine göre, Jale Nur Süllü, Bakanlığın, Arapların Türkiye’de 2003 yılından bu yana edindiği taşınmazlarla ilgili açıklamasında, Katarlıların, Eskişehir’de 423 bin metrekare arazi satın aldıklarını öğrenmekten endişe duyduğunu belirten Süllü, durumun merak uyandırdığını ekledi.

KATARLILAR İÇİN ÖZEL PROJE Mİ YAPILACAK?

Süllü, şehrimizde Kanal İstanbul benzeri çılgın projeler ile karşılaşmamak ve rant uğruna olası talanlarla huzurumuzun bozulmasını önlemek için, Katarlıların edindikleri taşınmazların bilgilerinin, kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini dile getirdi. Katarlıların topladığı arazilerin hangi bölgelerde bulunduğunu, vasfını, imar durumlarını, şahıslar mı yoksa şirketler tarafından mı alındığını Çevre ve Şehircilik Bakanına verdiği yazılı önerge ile sorduğunu açıklayan Süllü, şehrimizin geleceği ile ilgili tasarruflardan, Eskişehirlilerimizin haberdar olması gerektiğini söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!