SON DAKİKA

Kardeş Kıbrıs, Türkiye’yi bu karikatürle vurdu!

Bu haber 20 Ağustos 2017 - 19:08 'de eklendi.
Abone ol

Kıbrıs gazetesinin geçtiğimiz günlerde gazete sayfasında paylaştığı ellerinde pala ve silahlar olan insanların Ada’ya bir çıkarma gemisi ile giriş yaptığını gösteren  karikatür tepkilere neden oldu. Yeniden Doğuş Partisi söz konusu karikatür ile ilgili tepkisini ortaya koyan bir açıklama yaptı.

YDP Genel Sekreteri Bertan Zaroğlu imzası ile yapılan açıklama şöyle:

“Kıbrıs Gazetesi geçtiğimiz günlerde gazete sayfasında paylaştığı karikatür ile Türkiye ve Türk halkına resmen hakaret etmiş, Türkiye’den gelen göçmenleri “TURİST” başlığı altında barbar, eli kanlı katil, hırsız olarak resmetmiştir. Söz konusu karikatürde Ada’ya gelen çıkarma gemisi (geminin üzerinde “TURİST” yazıyor) ve elinde pala ile silah olan insanlar adaya giriş yapıyor. Yani karikatürde ülkeye Türkiye’den turist olarak gelenlerin imajı budur denilmek isteniyor. Yapılan bu ırkçı paylaşımı şiddetle kınıyor, uyarılar gazete tarafından ciddiye alınmadığı, şu zamana kadar özür dilenmediği için bizler YDP olarak 20 Ağustos 2017 Pazar günü saat 11.00’da Kıbrıs Gazetesi önünde tepkimizi göstermek, yaptıkları yanlıştan geri dönmelerini istemek için eylem yapıp, siyah çelenk bırakacağız.

Ayrımcılık yapan tüm zihniyetlere tepki göstermek için halkımızı eyleme destek vermeye davet ediyorum. Atacağımız bu adım kesinlikle siyasi olmayıp, tamamen ülkemizi bölmek isteyenlere gösterilen önemli bir tepkidir.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bu tepki, ülkeyi bölmek, Türkiye- Kıbrıs ayrımını yapmak isteyen tüm zihniyetlere verilecek önemli bir cevaptır.”

Parlamentohaber.com

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!