kıbrıs

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın 15 Temmuz afişinde Kıbrıs adası yer almadı.
15.07.2022
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın 15 Temmuz Afişinde Kıbrıs Yer Almadı için yorumlar kapalı
52
Türkiye ile Avrupa arasında Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıracak yeni bir gelişme yaşandı. Yunan Basını, Türkiye’nin itirazları ve uyarılarına rağmen ABD’li ExxonMobil ve Katar Petrolleri'nin Kıbrıs adası açıklarında sondaj çalışmalarına başladığını açıkladı.
24.12.2021
Katar ve ABD’den Gerilimi Tırmandıracak Hamle: Kıbrıs Açıklarında Sondaja Başladı! için yorumlar kapalı
0
İYİ Partili Aytun Çıray’ın Türkiye'nin Kıbrıs’ta garantörlükten vazgeçtiğine dair var olduğunu iddia ettiği ‘çok gizli’ ibareli BM tutanağına Yeniçağ ulaştı.
21.11.2021
İşte Türkiye’nin KKTC’deki Garantörlük Haklarından Vazgeçmeyi Önerdiği Belge için yorumlar kapalı
5
Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Kıbrıs Zümrütköy'de deprem meydana geldiğini açıkladı.
12.11.2021
Kıbrıs’ta Deprem! için yorumlar kapalı
0
Jeolog Prof. Dr. Naci Görür, bu sabah Kaş açıklarında meydana gelen 6 büyüklüğündeki depremin ardından korkutan bir uyarıda bulundu.
19.10.2021
Prof. Dr. Görür’den Korkutan Uyarı: “Depremler Devam Edebilir” için yorumlar kapalı
4
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, belirli sayıda Türk askerinin mutlaka Kıbrıs'ta kalması gerektiğini belirtti.
16.10.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar’dan Açıklama: “Belirli Sayıda Türk Askerinin Mutlaka Kıbrıs’ta Kalması Gerekiyor!” için yorumlar kapalı
4
Reuters ve AP dünyaya fotoğrafları geçti, Amerikan deniz piyadeleri Rum medyası tarafından manşetten verildi. Rum Savunma Bakanı, ABD ile bir kilometre taşının dönüldüğünü söyledi.
11.09.2021
Kıbrıs’a ABD’den Askeri Çıkarma! için yorumlar kapalı
8
Rusya Savunma Bakanlığı, Rus donanmasına ait beş geminin Akdeniz’de gerçekleştirdikleri tatbikat kapsamında göreceli düşmanın saldırısını püskürttüklerini ve hava savunma kuvvetleri eğitimi icra ettiklerini duyurdu.
29.06.2021
Rusya’dan Akdeniz’de Hava Savunma Tatbikatı için yorumlar kapalı
0
Hakkında "Kutlu Adalı" cinayeti nedeniyle soruşturma açılan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker müracaat savcılığına verdiği ve kamuoyuna imzasız nüshanın yansıdığı dilekçede, gazeteci Kutlu Adalı'yı öldürmek için eski MİT'çi Korkut Eken'le Kıbrıs'a gittiklerini itiraf etti. Atilla Peker, Eken'in kendisine silah verdiğini ve susturucunun nasıl kullanıldığı öğrettiğini belirtti....
25.05.2021
Atilla Peker’in İfadesi: Kutlu Adalı’yı öldürmek İçin Korkut Eken’le Kıbrıs’a Gittik için yorumlar kapalı
4
Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin (GKRY) terör örgütü EOKA'nın 66'ncı yıl dönümünü törenlerle kutladı ve anısına pul bastırdı. GKRY lideri Anastasiadis de Kıbrıslı Türkleri acımasızca katleden terör örgütü EOKA’yı "EOKA savaşçılarına hayranlık ve saygı duyarak, vatanımızın Avrupa ailesinde yeniden birleşeceği güne kadar çalışacağımızın sözünü veriyoruz" diyerek övdü. GKRY'nin tepki toplayan EOKA...
03.04.2021
Rum Liderden Türkleri Katleden Teröristlere Övgü için yorumlar kapalı
47
Amerika Temsilciler Meclisi Dışişleri Komisyonu’nda Kongre üyelerinin sorularını yanıtlayan Amerika'nın çiçeği burnunda Dışişleri Bakanı Antony Blinken dış politika konularında ayrıntılı bilgiler verdi.
11.03.2021
Blinken: ‘Kıbrıs Konusunda ABD Rol Alacak’ için yorumlar kapalı
0
Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi'nde, Türkiye'nin Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'ta uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını korumakta kararlı olduğu vurgulandı.
28.01.2021
Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi’nden Doğu Akdeniz Mesajı için yorumlar kapalı
57