SON DAKİKA

KANAL İSTANBUL’A ÇED RAPORU VEREN ŞİRKETİN KABARIK ŞECERESİ

Kanal İstanbul’la ilgili ÇED raporu 1595 sayfadan oluşuyor. Raporu Ankara merkezli olan Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş. hazırladı. ÇED raporu hazırlayan firmanın adı daha önce bir çok olayda adı geçiyor.

Bu haber 24 Aralık 2019 - 0:28 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın hazırladığı son dönemin en çok tartışılan konusu Kanal İstanbul projesi için hazırlanan son şekli verilen Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporu yeterli bulunarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bugün halkın görüşüne açıldı. “Nihai” olarak kabul edilen ÇED raporu 10 gün boyunca görüş ve öneriler için askıda kalacak.

Kanal İstanbul için ÇED raporu açıklandı: 10 gün boyunca askıda kalacak

Projenin yatırım maliyeti ise 75 milyar lira.

ÇED raporu 1595 sayfadan oluşuyor. Raporu Ankara merkezli olan Çınar Mühendislik Müşavirlik A.Ş. hazırladı.

ŞİRKET KİMİN

ÇED raporunu hazırlayan şirket kamuoyunun gündemine defalarca geldi. Çınar Mühendislik’in sahibi Selahittin Hacıömeroğlu, Biga Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanıydı.

Hacıömeroğlu, kendi santrali de dahil yarımadada planlanan birçok santralin ÇED dosyasını hazırlayan Çınar Mühendislik’in de sahibiydi.

BOTAŞ’taki yolsuzluk iddiaları üzerine açılan davada da tutuklu olarak yargılandıktan sonra serbest bırakılan Selahittin Hacıömeroğlu, bağımsız bir şirket tarafından hazırlanması gereken ÇED Dosyası’nı kendi şirketine hazırlatarak büyük tepki toplamıştı.

Murat Ağırel kendisine ait sosyal medya hesabından ‘‘Kanal İstanbul için ÇED raporu onaylandı. Raporu veren Çınar Mühendislik A.Ş. Firma Kamu kurumlarından 24 Milyon TL tutarında 42 ihale aldı.Firma sahibi Botaş Yolsuzluk operasyonunda yargılandı,kendi Enerji Dağıtım şirketininde bulunduğu alan ile ilgili olumlu ÇED raporu verdi.” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!