SON DAKİKA

KAHVECİ: “ATATÜRK DEMEK NE DEMEK? 100 YILDA NE KAYBETTİK, NE KAZANDIK? NEREDEN GELDİK, NEREYE GİDİYORUZ..?”

Stratejist, Gazeteci, Yazar, Parlamento Haber Genel Yayın Yönetmeni ve Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci Bodrum’da kitaplarını imzaladı, “100. Yılında Kurtuluştan Kuruluşa Atatürk” konulu bir konferans verdi.

Bu haber 25 Mayıs 2019 - 14:09 'de eklendi.

Stratejist, Gazeteci, Yazar, Parlamento Haber Genel Yayın Yönetmeni ve Atabey Türk Ocakları Genel Başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci Bodrum’da kitaplarını imzaladı, “100. Yılında Kurtuluştan Kuruluşa Atatürk” konulu bir konferans verdi.

Hüseyin Hakkı Kahveci, Delfi Otel’de gerçekleştirilen konferans öncesi 5 kitabını imzaladı. Okurları ile de fotoğraf çektiren Kahveci, Kent Haber’e yaptığı açıklamada konferans başlıklarını “100 yıl Atatürk, 2’inci bir 100 yıl yine Atatürk. Atatürk demek ne demek? 100 yılda ne kaybettik, ne kazandık? Nereden geldik, nereye gidiyoruz? Türkiye’nin içinde bulunduğu konjonktürel durumlar” olarak açıkladı.

Atatürk’ün devlet adamlığı ile ilgili de konuşan Kahveci, “Yüzde 100 stratejik bakıyordu. Yani zamanın çok ötesine göre hareket ediyordu. Aldığı her karar, söylediği her cümle o güne ait değil, bugüne, bugünden sonrasına ait. O gün zaten şartları oluşturmuş” dedi.

Zaman zaman Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına yapılan saldırıların amacını da sorduğumuz Hüseyin Hakkı Kahveci, “80 yıldır Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e saldıran tek millet bu ülkede yaşayan ahalidir. Tuhaf bir durum. Sosyal medyadan, oradan buradan her yerden saldırıyorlar. Bunun amacı nedir? Atatürk ortadan kalktığı zaman Türk ortadan kalkar. Aslında Atatürk demek Ata Türk demek. Yani Mustafa Kemal Atatürk son. Bunun bir de başı var. Dolayısıyla binlerce yılın derinliğinden gelen bir devlet geleneği var. Mustafa Kemal, bu geleneğin vuku bulduğu bir hadisedir. Zaten kendisi diyor ki ‘Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendisinde kuvvet bulacaktır.’ Yani kendisinden önceki atalardan da bahsediyor. Ama son hakan, son devlet kurmuş bir lider” dedi.

Kahveci, saldırıların amacını “Atatürk yok edilirse Türk yok demektir zaten. Olay kapanmıştır. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti de yok olur” cümleleriyle özetledi.

Delfi Otel’de akşam saatlerinde ise şehit ve gazi aileleri için iftar yemeği düzenlendi.

Kitapları İnternet ortamında almak için lütfen TIKLAYINIZ

Hüseyin Hakkı Kahveci’den tarihe ve geleceğe yön veren kitaplar

Hüseyin Hakkı Kahveci’den tarihe ve geleceğe yön veren kitaplar

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!