SON DAKİKA

Kahramanmaraş Belediye Başkanı: Eşine zulmeden erkeğin Allah

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Fatih Mehmet Erkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Erkek işsiz eve

Bu haber 26 Kasım 2017 - 8:14 'de eklendi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Fatih Mehmet Erkoç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Erkek işsiz eve gelip hıncını karısından alır’ sözlerine, “Kadına şiddetin maruz görülebilecek hiçbir yanı yoktur. Yok, geçim derdi, yok şu, yok bundan dolayı gelip evinde kadınına, hanımına, eşine zulmeden adamın Allah belasını versin” diyerek tepki gösterdi.

‘Kadına Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’ nedeniyle Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında kadınlar Atatürk Meydanı’nda bir araya geldi. AKP Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, STK temsilcileri ve kadınların katılımıyla gerçekleşen programa gelenlere mor ve turuncu kurdeleler ile şiddete karşı çeşitli ifadelerin yer aldığı rozetler takıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, kadına şiddetin hiçbir mazeretinin olamayacağını söyledi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Erkek işsiz, eve yeteri kadar para getiremiyorsa eve gelip hıncını karısından alır” sözlerinin de kabul edilemez olduğunu belirten Erkoç, şunları söyledi:

“Kadına şiddetin maruz görülebilecek hiçbir yanı yoktur. Yok geçim derdi, yok şu, yok bundan dolayı gelip evinde kadınına, hanımına, eşine zulmeden adamın Allah belasını versin. Bunu söyleyenleri de kınıyoruz buradan, hiçbir mazereti yok. Çok üzüldük, bu cümleleri ana muhalefet liderinin ağzından duymak, o ailesine, kızın, kardeşine zulmeden zalimleri haklı gösterecek, onların o zulmünü başka sebeplerle başkalarının üzerine siyaset yapmak üzere atmaya çalışması çok üzücü.”

Konuşmaların ardından törene katılan protokol üyeleri ile kadınlar mavi ve turuncu boyalarla; ‘Kadına şiddete dur de’ yazılı panoya ellerini bastı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!