SON DAKİKA

‘Kadınlar öldürülüyorsa ne yapalım?’ diyen AK Partili yönetici özür dilemedi

 AK Partili Kaya, Çorum İl Genel Meclisi toplantısında kadın cinayetleri konusunda konuşan 2 kadın üyeyi ‘azarladı’ ve “Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor.

Bu haber 08 Aralık 2017 - 12:56 'de eklendi.
Abone ol

 AK Partili Kaya, Çorum İl Genel Meclisi toplantısında kadın cinayetleri konusunda konuşan 2 kadın üyeyi ‘azarladı’ ve “Adam öldürüyorsa cezasını çekiyor. Erkekler öldürülmüyor mu? Ne yapalım kadınlar öldürülüyorsa?” dedi. Kaya’nın bu sözleri toplumun birçok kesiminde tepkiyle karşılandı.

SESİNİ YÜKSELTTİĞİ İÇİN KAMUOYUNDAN ÖZÜR DİLEDİ

Kanal D’nin haberine göre, daha sonra konu hakkında bir açıklama yapan Kaya, kadınlara yönelik şiddet konusunda söylediği sözler için değil, ‘toplantıda sesi yüksek çıktığı’ için kamuoyundan özür diledi. 

Kaya, şunları söyledi:

“Biraz seslerimiz yüksek çıkmış olabilir. Bunun için kamuoyundan özür dilerim. Her defasında hıncını hükümetten alırcasına ‘Kadınlar öldürülüyor bir önlem almıyorsunuz dedikçe…’ Bu kadar yalan, iftira, mizansen olur mu? Bu hükümeti vicdansızca eleştirmek insanları üzüyor.”

Kadına yönelik şiddet tartışması (Çorum) pic.twitter.com/YMmSs44A22

— NTV (@ntv) 6 Aralık 2017

AK PARTİ’DEN AÇIKLAMA YOK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘erkeğin maddi anlamda sıkıntı çekmesi halinde hıncını karısından çıkaracağını’ söylemesi hem Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem de kabine üyeleri tarafından yoğun tepki almıştı. Ancak AK Partili Kaya’nın kadına yönelik şiddeti meşrulaştırır ifadelerine partiden henüz bir açıklama yapılmadı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!