SON DAKİKA

Kaboğlu varsa panele yer yok

CHP Tonya ilçe örgütü tarafından düzenlenen “Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti” konulu panele Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu’nun

Bu haber 27 Eylül 2017 - 10:54 'de eklendi. Son Güncelleme27 Eylül 2017 - 13:59

BirGün/Tonya

Tonya ilçe örgütü 27 Eylül’de CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in yöneticiliğinde, BirGün gazetesi yazarı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve CHP Balıkesir milletvekili Namık Havutçu’nun konuşmacı olarak katılacağı bir panel organize etti. CHP Tonya ilçe örgütü paneli Ali Koç Kültürevi’nde yapmak için AKP’li Tonya Belediye’sin​e başvurdu.

Prof. Dr. İbrahim Kabaoğlu’nun panele katılacağı yerel basında yankılan​dı ve Kabaoğlu hedef gösterildi. AKP’li Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel de salonu vermekten son anda vazgeçti.

kabaoglu-varsa-panele-yer-yok-356951-1.

AKP’li Tonya Belediye Başkanı Osman Başel’in bu kararını eleştiren CHP Tonya İlçe Başkanı Muhammet Karadeniz şunları kaydetti:

“Günler öncesinde Tonya Belediye Başkanlığına başvurarak Ali Koç Kültürevi’nin panel için tahsis edilmesini istedik. İsteğimize olumlu yanıt verildi. Panelin üzenlenmesine iki gün kala Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel telefonla arayarak salonu veremeyeceğini ifade etti. Biz bütün koşullar altında paneli düzenleyeceğiz. Tonya’nın geçmişine bakıldığında pek çok kültürel ve sanatsal etkinliği görürüsünüz. Düzenleyeceğimiz panel de bir kültürel etkinliktir. Tonya’nın tamamına hitap edecek bir konu belirledik. Ali Koç Kültürevi de Tonyalılara hizmet için yapılmıştır. Başka etkinliklere verilirken CHP’nin paneline verilmeyişi bizi üzmüştür. Belediye, sadece iktidarın belediyesi değildir. Yerel yönetim, herkese eşit ve adaletli davranmalıydı. ‘Hukuk Sistemi ve Ceza Adaleti’ konulu panel, aynı tarih ve saatte Tonya Düğün Salonu’nda düzenlenecektir. “

kabaoglu-varsa-panele-yer-yok-356952-1.kabaoglu-varsa-panele-yer-yok-356953-1.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!