SON DAKİKA

İZMİR’DE GÖÇMENLERİ TAŞIYAN TEKNE BATTI:9 ÖLÜ 25 KAYIP

İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan tekne batttı. Bir kişinin sağ kurtulduğu teknede bulunanlardan 9 kişinin cesedine ulaşılırken, 25 kişinin kayıp olduğu bildirildi.

Bu haber 10 Ekim 2018 - 16:00 'de eklendi.
Abone ol

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre çok sayıda kişi aranıyor.

İzmir’in Karaburun ilçesi açıklarında kaçak göçmenleri taşıyan tekne batttı. Bir kişinin sağ kurtulduğu teknede bulunanlardan 9 kişinin cesedine ulaşılırken, çok sayıda kişinin kayıp olduğu bildirildi.

Dün saat 23.54’te, üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadın Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı’na giderek yardım istedi. Iraklı kadın, saat 20.00 sıralarında bir tekne ile toplam 35 kişi denize açıldıklarını söyledi.

Denize açıldıktan kısa bir süre sonra teknelerinin su alarak battığını ve kendisinin denizde sürüklenerek Kuyucak Plajı’ndan karaya çıktığını, diğerlerinin ise kaybolduğunu anlattı. Bunun üzerine, kayıp olan kaçak göçmenlerin bulunması için Sahil Güvenlik tarafından 1 korvet, 2 bot, 1 uçak ve 1 helikopter görevlendirilerek denizde arama çalışmalarına başlandı. Jandarma ve emniyet birimleri de karada arama kurtarma çalışması yaptı. Yapılan arama kurtarma çalışmalarında, 2’si karada, 2’si denizde olmak üzere toplam 4 kaçak göçmenin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp olduğu değerlendirilen diğer 30 kişinin bulunması için ise arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

ÖLÜ SAYISI 9’A YÜKSELDİ
Yapılan çalışmaların sonucunda ölü sayısının 9’a yükseldiği bildirildi.

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!