göçmen

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yerel Medya Çalıştayı'nda medya kuruluşlarına talimat verdi.
11.05.2022
İletişim Başkanı Altun’dan Yerel Medyaya ‘Göçmen Övün’ Talimatı için yorumlar kapalı
14
Yunanistan'a ait Özel Kuvvet birimlerinin göçmen girişlerine karşı Bulgaristan sınırındaki varlıklarını artırdığı bildirildi.
22.11.2021
Yunanistan’dan Tansiyonu Yükseltecek Hamle: Bulgaristan Sınırında Askeri Varlığını Artırıyor için yorumlar kapalı
5
Afganistan'dan Türkiye'ye gelebilecek göç dalgasına karşı uyarılarda bulunan Göç Uzmanı Doç. Dr. Özlem Özdemir, 2 milyon Afganlının Türkiye sınırında beklediğini belirterek, "Türkiye'nin İran ile daha kapsamlı sınır güvenliği politikası belirlemesi gerekiyor" dedi.
18.08.2021
Göç Uzmanı Doç. Dr. Özdemir: “İran’da 2 Milyon Afgan Bekliyor” için yorumlar kapalı
40
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Habertürk yayınına katılarak göçmenler hakkındaki sözlerine yönelik eleştirilere yantı verdi. Özcan, "Geri adım atmayacağım, fazlasını da yapacağım" diyerek sözlerinin arkasında durdu.
27.07.2021
Bolu Belediye Başkanı Özcan’dan Yeni Açıklama: ‘Geri Adım Atmayacağım, Fazlasını da Yapacağım’ için yorumlar kapalı
1
Fethi Açıkel, cihatçı çete üyelerine vatandaşlık verildiğine dair bilgilerin yer aldığı, “AKP’nin İflas Eden Suriye ve Göçmen Politikası” başlıklı raporunu sundu.
10.05.2021
CHP’li Açıkel: ”Cihatçı Çeteler Ülkede Cirit Atıyor, IŞİD Militanları Bile Vatandaşlık Alıyor” için yorumlar kapalı
4
Yunanistan'dan göçmenlerin sınırdan geçişleri engellemek için ses cihazının ardından toplam 27 km uzunluğundaki çitin inşaatına başladı. Göçmenlere yönelik inşa edilen çitlerin temel atma törenine Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis'in katılacağı ifade edildi.
17.10.2020
YUNANİSTAN SINIRA ÇİT ÇEKİYOR için yorumlar kapalı
2
Yunanistan'ın Doğu Attika bölgesindeki Malakasa'da bulunan kampta kalan 53 yaşındaki bir Afgan erkekte Covid-19 tespit edildi. Yetkililer, kaynağı bulmaya çalışırken kamp da karantinaya alındı.
05.04.2020
YUNANİSTAN’DA BİR GÖÇMEN KAMPI DAHA KARANTİNA ALTINA ALINDI için yorumlar kapalı
0
Edirne Valiliği, Yunan polisinin bir göçmeni öldürdüğünü, 5 kişiyi de yaraladığını açıkladı.
04.03.2020
YUNAN POLİSİ BİR GÖÇMENİ DAHA ÖLDÜRDÜ için yorumlar kapalı
0
BBC Dünya Servisi'nden Mughira Al Sharif, Suriyeli göçmen Ahmed Ebu Emad'ın Yunanistan'a geçmeye çalışırken Yunan Sınır Güvenliği tarafından öldürüldüğünü yazdı. Reuters'a konuşan Türk yetkililer, BBC muhabirinin iddiasını doğruladı.
02.03.2020
YUNANİSTAN’A GEÇMEYE ÇALIŞAN SURİYELİ GÖÇMEN ÖLDÜRÜLDÜ için yorumlar kapalı
10
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkan Vekili Ali Rıza Beşkat, "Bugün Türkiye'de 192 farklı milletten 5 milyonun üzerinde yabancı yaşıyor. Uyum faaliyetlerinin yapılması oldukça önemli" dedi.
18.01.2020
ÜLKEMİZDE 192 MİLLETTEN 5 MİLYONUN ÜZERİNDE YABANCI VAR için yorumlar kapalı
128
İçişleri Bakan Süleyman Soylu, geçici koruma statüsündeki göçmenlerin sınırdışı edilmesinin söz konusu olmadığını söyledi.
28.07.2019
BAKAN SOYLU’DAN ‘SURİYELİ’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
0
Sözcü'ye konuşan İstanbul Valisi Yerlikaya, "İçişleri Bakanımız Soylu başkanlığında İstanbul'da Arap basını ve Suriyeli sivil toplum temsilcileriyle toplantılar yaptık. Onlara karşı duruş ve bakışımızda en ufak bir değişiklik söz konusu değildir. Ancak var olan bir göç mevzuatı var" dedi.
28.07.2019
İSTANBUL VALİSİ’NDEN ‘DÜZENSİZ GÖÇ’ AÇIKLAMASI için yorumlar kapalı
1