SON DAKİKA

İletişim Başkanı Altun’dan Yerel Medyaya ‘Göçmen Övün’ Talimatı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yerel Medya Çalıştayı’nda medya kuruluşlarına talimat verdi.

Bu haber 11 Mayıs 2022 - 20:22 'de eklendi.
Abone ol

Başkent Ankara’da düzenlenen Yerel Medya Çalıştayı’nda konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemizin bu konudaki pozisyonunu çok net bir şekilde ortaya koydu. En başından beri ‘Mazlumları katillerin eline teslim etmeyeceğiz’ diyen Cumhurbaşkanımızın, ‘Suriye’de zulüm düzeni son bulsun’ diye 10 yıldır verdiği mücadele ortadadır. Ve bu mücadele bütün dünyanın gözleri önünde verilmiştir. Cumhurbaşkanımız bu mücadeleyi verirken, zalimlerle iş birliği yapanlar, onlara heyetler ve dahi sempatik mesajlar gönderenler de oldu ve onlar da bunları herkesin gözleri önünde yaptılar. Biz, Suriye’de zulüm düzeni son bulsun diye uğraşıyoruz” dedi.

Suriye’nin kuzeyindeki bölgelere şimdiye kadar 500 bin Suriyelinin geri dönmesini sağladıklarını belirten Altun, “Biz inanıyoruz ki milletimizin kalbinde geçmişten bugüne kök salan ‘merhamet’ adlı bir çınar var. Zira bu milletin toplumsal genlerinde ırkçılık ve nefret hiçbir zaman yer bulamamıştır” diye konuştu.

Yerel medya kuruluşlarına seslenen Altun, göçmenler ve Türkler arasındaki “entegrasyona” ve “uyum içinde yaşandığına” yönelik haberlerin artırılması talimatını verdiği açıklamasında “Devletimiz göç konusunu ilgili bütün kurumlarıyla yakından takip ediyor ve gereken her türlü tedbiri etkin şekilde uyguluyor. Bu konuda herhangi bir düzensizliğe asla izin verilmediğini özellikle ifade etmek istiyorum. Ülkemizin farklı illerindeki misafirlerimizin vatandaşlarımızla entegrasyon ve uyum içinde yaşadıklarının daha fazla gösterilmesi gerekiyor. Bunu da en iyi ve en doğru şekilde yapacak olan, bu tablonun yakın şahidi olan o illerdeki medya mensuplarıdır” ifadelerini kullandı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!