SON DAKİKA

İTÜ’DE KANTİN BOYKOTU SÜRÜYOR: REKTÖRLÜK SORUŞTURMA BAŞLATTI, ÖĞRENCİLERİN OKULA GİRİŞİ YASAKLANDI

İTÜ Rektörlüğü, kantin boykotu devam ederken öğrenciler hakkında soruşturma başlattı. Öğrencilerin, soruşturma bitene dek okula girmesi yasaklandı.

Bu haber 06 Ocak 2020 - 20:03 'de eklendi.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) özel şirketlere ait kantinlerdeki fiyatlara tepki gösteren ve bir boykot organize eden öğrencilere yönelik yönetim baskısı artarak devam ediyor. Bu kez de en az dört öğrencinin okula sınav dönemi boyunca girişi yasaklandı.

İTÜ Dayanışması’nın Twitter hesabından duyurduğuna göre; okuldaki özel şirketlere ait kantindeki fiyatları protesto eden öğrencilere İTÜ Rektörlüğü tarafından soruşturma açıldı. En az dört öğrenciye tebliğ edilen soruşturma kağıdında öğrencilerin soruşturma tamamlanıncaya kadar üniversiteden uzaklaştırılmasına karar verildiği ifade edildi.

İTÜ Dayanışması, hukuksuz karara “İTÜ hukuksuz ve keyfi uygulamalara devam ediyor. En az 4 arkadaşımıza soruşturma açılmış ve “soruşturma sürecinde okula girmeleri yasaklanarak” finallere girmeleri engelleniyor. #İtüdeGüvenlikTerörü son bulsun!” ifadeleriyle tepki gösterdi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!