SON DAKİKA

İstifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Uğur açıklama yapacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un saat 16.

Bu haber 19 Ekim 2017 - 15:29 'de eklendi. 65

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istifasını istediği Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un saat 16.30’da açıklama yapacağı öğrenildi.

Uğur’un istifa edeceğini açıklaması bekleniyor.

KİMLERİN İSTİFASI İSTENDİ?

Erdoğan, Polonya dönüşü gazetecilere yaptığı açıklamada Ankara, Bursa ve Balıkesir’in büyükşehir belediye başkanlarına istifalarını verme talebinin iletildiğini belirterek, ayrılmamaları halinde sonucun ağır olacağını söylemişti.

Erdoğan, daha sonra Nijerya Cumhurbaşkanı Muhammadu Buhari ile yaptığı ortak basın toplantısında da şu ifadeleri kullanmıştı:

“Şu an 3 belediye başkanımız istifalarını verdiler, 3 belediye başkanımız daha var. Onların da istifalarını en kısa zamanda vereceğine inanıyorum. İstifayı vermelerinin onlar da hazırlığı içindeler. Gereği ne ise yapılacaktır. Kurullarımız bu konu ile ilgili kararını vermişlerdir. Bu karar sürecini biz kendileri ile de değerlendirdik. Burada böyle bir adımın atılması gereğini söyledik. Biz sıradan bir parti değiliz. Bu bir davadır. Onlar da bize kalmadan gereğini yaparlar, yapmaları da lazım.”

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın