SON DAKİKA

İstanbul Sözleşmesi’nden Sonra Sıra 6284 Sayılı Kanunda mı?

İstanbul Sözleşmesi’nden Erdoğan’ın kararı ile çıkılmasının ardından Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair 6284 sayılı kanunda da değişiklik çağrıları geldi.

Bu haber 28 Mart 2021 - 18:20 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul Sözleşmesi’nin Erdoğan’ın kararı ile feshedilmesi, sözleşmeyi de kendisine dayanak yapan 6284 sayılı kanunda da değişiklik yapılacağı iddialarını gündeme getirdi.

Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre, AKP kaynakları, kadının statüsünü güçlendiren hukuki düzenlemelerin kendi iktidarları döneminde yapıldığına dikkat çekerek, ”AK Parti siyasi olarak kadının kamusal hayatta güçlü olmasının yolunu açan nesnel zeminleri de değiştiren partidir” değerlendirmesinde bulundular.

AKP’li kaynaklar hukuki düzenlemelerde geri adım atılmayacağını savunurken, “AK Parti farklı kesimleri buluşturan bir parti. Sözleşmeden çekilmek başka bir niyet ya da kasıt anlamına gelmez. Sadece toplumsal tartışmaları bitirme amacı taşıyor” yorumunda bulundu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

6284 sayılı kanunda değişikliğe dair bir hazırlık ya da çalışma olmadığının altı çizilirken fesih sonrası gündeme getirilen ‘Ankara Sözleşmesi’ için de adım atılacağına dikkat çekildi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!