SON DAKİKA

İstanbul, Ankara, Diyarbakır’da Hayat Pahalılığına Karşı Sokağa Çıktı! ‘Hükümet İstifa’ Sesleri Yükseldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine toplantısında sonra yükselmeye başlayan dolar 23 Kasım Salı günü sabahtan itibaren rekor üstüne rekor kırdı. Dolar kuru piyasaları altüst etti. Yeni zamların sinyali verildi. Dolar kurunu protesto etmek için halk İstanbul, Ankara ve Diyarbakır’da sokaklara çıktı. İstanbul Kurtulmuş’ta dolar protestosunda bulunan vatandaşlara polis müdahalede bulundu.

Bu haber 23 Kasım 2021 - 21:17 'de eklendi.
Abone ol

Döviz kurlarında günlerdir süren artış bugün öğlen saatlerinden bu yana artışını sürdürürken vatandaşların hayat pahalılığına olan tepkileri de yükseliyor.

İktidarın gün içerisinde erken seçim olmayacağını açıklamasının ardından fırlayan kurları protesto eden Türkiye Komünist Partisi üyeleri Ankara’da sokağa çıkarak yürüyüş düzenledi.

Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu grupta iktidara erken seçim ve istifa çağrısı yapıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı gruba çevreden de destek verilirken bazıları tencere tava çalarak yaşananları protesto etti.

Türkiye İşçi Partisi de Merkez Bankası İstanbul Şubesi önünde “Batırdınız, yargılanacaksınız, hükümet istifa” yazılı pankartla basın açıklaması yaptı. Açıklamaya yaklaşık 50 kişi katıldı.

Ayrıca Sol Parti de İstanbul’da yağmura rağmen “Hükümet istifa” pankartıyla yürüyüş yaptı.

POLİS MÜDAHALESİ

TKP İstanbul İl Örgütü’nün çağrısıyla İstanbul Kurtuluş’ta hayat pahalılığına karşı bir araya geldi.

Eyleme polis müdahale etti.

İşte o görüntüler:

KADIKÖY’DE DE SOKAĞA ÇIKTILAR

Kadıköy Yeldeğirmeni’nde de vatandaşlar, sokağa çıktı.

Eyleme ilişkin görüntüler şöyle:

TAKSİM MEYDANI KAPANDI

Polisler, Taksim Meydanı’nda olası eylemlere karşı Taksim Cumhuriyet Anıtı’nın etrafını polis barikatları ile kapatmaya başladı.

ANKARA’DA DA EYLEM VARDI…

Ankara’nın Çankaya ilçesinde sokağa çıkan vatandaşlar, ‘AKP İstifa’ sloganları ile eylem yaptı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!