hayat pahalılığı

Vatandaş için temel gıda ürünlerine erişmek dahi hayal oldu. Hayat pahalılığı içinden çıkılmaz hale geldi. ‘Abur cubur’ sepetini doldurmanın bedeli 580 TL’ye kadar çıktı. Aynı alışveriş sepeti 2014’te 62 TL’ye doluyordu.
21.06.2023
Temel Gıda Ürünlerine Erişmek Hayal Oldu: Fiyatlar 9 Kat Arttı için yorumlar kapalı
1
Ekonomik kriz ve hayat pahalılığı derinleşirken itibardan tasarruf olmaz diyenleri ne koronavirüs ne de deprem engelliyor.
24.04.2023
Kamudaki Temsil ve Tanıtma Giderleri Dudak Uçuklattı için yorumlar kapalı
7
Hayat pahalılığı yüzünden kilogram ile alışveriş yapamayan vatandaşlar pazara ve markete gittiklerinde ürünleri tane ile almaya başladı. Ancak ürünler tek tek alınınca bile oldukça pahalıya geliyor.
11.03.2023
Taneyle Alışverişe Bile Cep Dayanmıyor için yorumlar kapalı
13
Yüksek enflasyon ve ekonomik kriz nedeniyle hayat pahalılığı vatandaşın belini büktü. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Avukat Ali Gül, "Hayat pahalılığından 2 öğün yemeye başladık" dedi.
30.01.2022
Avukat Gül: ”Hayat Pahalılığından 2 Öğün Yemeye Başladık” için yorumlar kapalı
100
Ekonomik kriz ile birlikte her geçen gün artan hayat pahalılığı İstanbul'da protesto edildi. Küçükçekmece Cennet Mahallesi'nde pahalılığa karşı buluşan yurttaşlar, 'Bu düzenin yükünü sırtlananlara sesleniyoruz, yalnız değilsiniz!' dedi.
03.12.2021
İstanbul’da Vatandaşlar Sokağa İndi: ”Hükümet İstifa” için yorumlar kapalı
16
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısında sonra yükselmeye başlayan dolar 23 Kasım Salı günü sabahtan itibaren rekor üstüne rekor kırdı. Dolar kuru piyasaları altüst etti. Yeni zamların sinyali verildi. Dolar kurunu protesto etmek için halk İstanbul, Ankara ve Diyarbakır'da sokaklara çıktı. İstanbul Kurtulmuş'ta dolar protestosunda bulunan vatandaşlara polis müdahalede bulundu.
23.11.2021
İstanbul, Ankara, Diyarbakır’da Hayat Pahalılığına Karşı Sokağa Çıktı! ‘Hükümet İstifa’ Sesleri Yükseldi için yorumlar kapalı
26