SON DAKİKA

İSRAİL ORDUSU SURİYE’YE AİT SAVAŞ UÇAĞINI DÜŞÜRDÜ

İsrail’in büyük oranda işgal ettiği Suriye’ye ait Golan Tepeleri yine sirenlerin çaldığı bir gün geçirirken İsrail ordusu Suriye’ye ait bir Rus yapımı Sukhoi savaş uçağının hava sahasına yasadışı giriş yaptığını iddia etti.

Bu haber 24 Temmuz 2018 - 16:00 'de eklendi.

Suriye’ye ait Golan Tepeleri yine sirenlerin çaldığı bir gün geçirirken İsrail ordusu, Suriye’ye ait bir Rus yapımı Sukhoi savaş uçağının hava sahasına yasadışı giriş yaptığını iddia etti.

İsrail ordusunun açıklamasına göre Patriot hava savunma sistemlerinden fırlatılan iki füze Sukhoi savaş uçağını havada vurarak düşürdü.

İsrail radyosuna göre, Golan Tepeleri’nin güneyinde düşürülen Suriye uçağındaki mürettebatın akıbetiyle ilgili ilk etapta bilgi alınamadı.

İsrail Silahlı Kuvvetleri ise, Sukhoi tipi bir Suriye jetinin hava savunma füzeleri ile düşürüldüğünü duyurdu.

İsrail Silahlı Kuvvetleri’nin Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, İsrail hava sahasını bir mil ihlal eden Sukhoi tipi Suriye Hava Kuvvetleri jeti ateşlenen iki Patriot hava savunma füzesi ile Golan Tepeleri bölgesinde düşürüldü. Açıklamada, ayrıca bu sabah saatlerinden itibaren Suriye Ordusu’nun iç askeri aktivitelerinde artış gözlendiği kaydedildi.

Suriye devlet medyası ise bir savaş uçağının İsrail tarafından hedef alındığını doğrularken ”Suriye’nin güneyinde Suriye hava sahası içinde operasyon yürütüyordu” dedi.

Dün İsrail, ABD’yle birlikte geliştirdiği ve Davut’un Sapanı adını verdiği yeni orta menzilli füze savunma sistemini ilk kez kullanmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!