SON DAKİKA

İsrail-GKRY Arasında Anlaşma: Yeşil Hat’a Elektronik Gözetleme Sistemleri Kurulacak, Türk Topraklarını 7/24 Gözetleyebilecek!

Gözünü yavru vatan KKTC’ye diken İsrail, satın aldığı topraklarla gündeme gelirken, bu kez işgal ağını daha da genişletecek yeni bir adım attı.

Bu haber 05 Kasım 2021 - 18:18 'de eklendi.
Abone ol

İsrail, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ( KKTC) vatandaşı yapılan Siyonistler ve yerli işbirlikçiler aracılığıyla yavru vatanı adım adım işgal ediyor.

Satın aldığı 2 bine yakın şirket üzerinden toprak edinen Siyonistler, KKTC’de 25 bin dönüm civarında toprak satın aldı. Son olarak, GKRY ile yaptığı anlaşma ile Türk topraklarını 7/24 gözetleyecek.

 İsrail ve GKRY Arasında Elektronik Gözetleme Sistemleri Anlaşması

İsrail ve GKRY Arasında Elektronik Gözetleme Sistemleri Anlaşması

İŞGAL AĞI GENİŞLİYOR

Yavru vatana gözünü diken İsrail, adada gün geçtikçe işgal ağını daha da genişletiyor. Son olarak KKTC’de satın aldığı topraklarla gündeme gelen işgalci İsrail, bu kez GKRY ile imzaladığı anlaşma ile yavru vatanı gözetleyecek.

İmzalanan anlaşma ile İsrail, KKTC ile GKRY’yi ayıran yeşil hat boyunca elektronik gözetleme sistemi kuracak. Bu sayede İsrail, yavru vatan topraklarını 7/24 gözetleyebilecek. Tamamlanması 3 yıl sürecek yeni sistemin maliyeti, yetkililerin açıklamasına göre 32 milyon dolar.

7/24 YAVRU VATAN TOPRAKLARINI GÖZETLEYECEKLER

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi Savunma Bakanlığı Sözcüsü Yarbay Christos Pieris, günün 24 saati görüntü sağlayacak sistemin, elektronik gözetim sistemi olduğu söyledi. 180 kilometre uzunluğa sahip olan Yeşil Hat, KKTC ile GKRY’yi birbirinden ayırıyor.

Rum kaynaklara göre İsrail ve GKRY arasında sadece bu anlaşma için yaklaşık üç yıldır müzakereler düzenleniyordu. Kaynaklara göre “karanlıkta kalan” bazı bölgeler yeşil hatta kurulacak olan İsrail üretimi kamera ve drone sistemleriyle sürekli olarak gözetlenebilecek. Pieris, elektronik sistemlerin Elbit Systems tarafından kurulacağını da açıkladı. Gözetleme sistemlerinin Yeşil Hat’a entegre edilmesi sürecinin derhal başlayacağını belirten Pieris, sistemin üç yıl içerisinde tamamen operasyonel hale geleceğini de vurguladı.

Kaynak: SavunmaSanayiST.com, DefencePoint.gr

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!