SON DAKİKA

İSMAİL KÜÇÜKKAYA İLE BİNALİ YILDIRIM’IN 17 YILLIK İLİŞKİSİ

Gazeteci Fatma Sibel Yüksek, Ekrem İmamoğlu – Binali Yıldırım ortak televizyon yayını moderatörü İsmail Küçükkaya hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. İsmail Küçükkaya ile Binali Yıldırım’ın 17 yıllık ilişkisini şu sözlerle kaleme aldı.

Bu haber 13 Haziran 2019 - 13:01 'de eklendi. Son Güncelleme13 Haziran 2019 - 13:07
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

17 YILLIK İSMAİL KÜÇÜKKAYA – BİNALİ YILDIRIM İLİŞKİSİNİ MERAK MI EDİYORSUNUZ? BUYRUNUZ…

Şimdi size pazar günü yapılacak büyük düelloyu yönetecek olan İsmail Küçükkaya’nın neden “TARAFSIZLIK” vasfı taşıyamayacağına dair önemli bir bilgi vereceğim. Küçükkaya ile Binali Bey’in tanışıklığı ve hukuku biraz eskiye dayanır. Hem de önemli bir olay üzerinden. Şöyle ki:

Sene 1998 Çukurova grubunun sahibi Mehmet Emin Karamehmet, kendisini dünyanın önde gelen zenginleri arasına sokacak olan Turkcell dosyasının akıbetini doğal olarak çok merak ediyordu. Bu dosya Ulaştırma Bakanlığının kozmik odalarında tutuluyordu.

Bir gün Karamehmet’e Sabah gazetesinden Uzan grubuna ait Star gazetesine transfer olmuş acar bir Ulaştırma Bakanlığı muhabirinden bahsettiler. Oğlan Fatih Çekirge’nin yetiştirmesi, çok iyi koku alan, parayı seven, tatlı dili ve güler yüzü ile haber kaynaklarıyla çok iyi ilişkiler kuran “başarılı” bir muhabirdi. Bunun bir de kendisi gibi acar, uyanık, Nuray Başaran diye İzmirli bir kankası vardı. Acar oğlan, tahmin ettiğiniz gibi İsmail Küçükkaya’ydı. Bu uyanık ikili, Karamehmet’e kendilerinden söz edildikten sonra hemen harekete geçtiler. Hedef kozmik Turkcell dosyasıydı. Bakanlığın altından girip üstünden çıktılar (yöntemler ve işbirlikleri ayrı bir flood konusu)ve bu önemli dosyayı alıp Karamehmet’in önüne koymayı başardılar. “Önüne koymak”derken tabii bedavaya değil. O dönem İsmail ve Nuray’ın bu dosyanın karşılığında Karamehmet’ten 80’er bin dolar aldıkları çok konuşuldu. İsmail hemen koşup kendisine bir villa aldı. Karamehmet bununla da yetinmeyip bu ikiliye yüksek maaşlarla Akşamda köşe verdi. Bu olayla birlikte Allah İsmail’e yürü ya kulum dedi. Dedi ama İsmail de bunu hak etti doğrusu.

2002 seçimiyle AKP iktidar olunca, İsmail Ulaştırma Bakanlığı üzerinden yürümeyi sürdürdü. Bu kez muhatap dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’dı. İsmail, Binali Bey’le de çok yakın ilişkiler kurdu. Binali Bey’e eski hükümetler döneminde Bakanlık’ta olup bitenlerle ilgili çok faydalı bilgiler verdi. O zaman AKP’liler iktidar olmuşlar ama şimdiki gibi muktedir olamamışlardı. En sevdikleri insan tipi, eski hükümetler dönemini iyi bilip kendi saflarına geçen insan tipiydi. Bu ilişki İsmail’i önce Akşam gazetesinin Ankara temsilciliğinden genel yayın yönetmenliğine, oradan da Tayyip Bey’in uçağının daimi yolcuları arasına taşıdı. Karamehmet’i bir dosya ile mutlu etme başarısını gösteren İsmail, Ulaştırma Bakanlığından elini hiç çekmedi. Binali Bey göreve gelince de ilişkisini onunla sürdürdü. Bakanlar üstü bir gazeteci oldu anlayacağınız.

Ekrem Bey’e tanışıklığı var mı bilmem ama Binali Bey ile 17 yıllık samimi bir ilişkisi var. Umarız bu tanışıklık pazar günü İmamoğlu’nun aleyhine sinsi nakışlar dokumaz.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!