SON DAKİKA

İSİM VERMEDEN KONUŞTU

Abdulkadir Selvi, bugünkü “Trump’ın ruhu dolaşıyordu” başlıklı yazısında, dün düzenlenen AK Parti Kongresine ilişkin notlarını paylaştı. AK Parti Kongresine değinen Selvi, kongrede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trump’a ‘adrese teslim mesajlar’ verdiğini yazdı.

Bu haber 19 Ağustos 2018 - 12:43 'de eklendi.

Trump’ın Erdoğan’ı hedef aldığı bir dönemde yapılan kongrede partililerin pankart ve sloganlarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında oldukları mesajını verdiklerini belirten Selvi, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“ABD ya da Trump da demedi ama Erdoğan’ın mesajlarının hedefinde Trump vardı. Kongre salonunda ise Trump’ın ruhu dolaşıyordu. Erdoğan, Trump’a yönelik adrese teslim mesajlar verdi. “Biz soysuzlara zağarlık yapmak yerine meydan okuyoruz” dedi. “Birileri bizi ekonomiyle, yatırımla, kurla, dövizle, faizle, enflasyonla tehdit ediyor. Biz de diyoruz ki ‘Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz’ diye seslendi.

Erdoğan, “Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüküp de attığı her adımla bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık, olmayacağız” dedi. Cumhurbaşkanı, stratejik hedef tabirini ilk kez kullandı. Daha önce, stratejik ortaklığı ön plana çıkarırdı.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!