SON DAKİKA

IŞİD’E SES ÇIKARMAYAN CEMAATLER DİKKAT!..

Bu haber 27 Temmuz 2017 - 14:38 'de eklendi.

DEAŞ’ın Adana’da İncirlik Üssü’ne biri kamyon iki araçla saldırı planı yaptığı ortaya çıktı. Örgütün “Adana emiri”nin de aralarında bulunduğu 11 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, DEAŞ’çıların üssün çevresinde dikkat çekmemek için ellerinde bira şişeleriyle keşif yaptıkları anlatıldı.

İddianamede, örgüt evinde yakalanan Ali K, Seyit Ali Ş. ve Murat T’nin ifadelerinden, Fevzi T’nin İncirlik Hava Üssü’ne bombalı saldırı düzenleme planından bahsettiği, eylemin biri kamyon 2 araçla yapılabileceğini konuştukları aktarıldı.

‘MÜRTED OLANLAR…’

Zanlıların, Fevzi T’nin evinde bulundukları sırada Türkiye ve Adana’da bulunan örgütün “mürted” olarak adlandırdığı bazı isimlere yönelik saldırı için bomba yapabilecek bir örgüt mensubu aradıkları anlatılan iddianamede, şüphelilerin ifadelerine de yer verildi.

Şüphelilerden Ersin K. iddianameye yansıyan ifadesinde, DEAŞ’a katılmak için Suriye’ye gitmek üzere Adana’ya geldiğini ve kendisini Fevzi T’nin karşıladığını bildirdi.

‘AYNI FİKİRDE OLMAYAN CEMAATLERE KARŞI’

Yakalandığı hücre evinde, Fevzi T’nin Konya’dan gelen Ali K. ile aralarında İncirlik Hava Üssü’ne saldırı yapılıp yapılamayacağını konuştuklarına dikkati çeken Ersin K, “Ali K. böyle bir saldırının imkansız olduğunu söyledi. Sonra Fevzi, Ali’ye ülkemizde bulunan örgütle aynı fikir ve düşüncelerde olmayan diğer cemaatlere karşı bombalı eylem yapmak istediğini söyleyip bana bombalı paket yapacak birisinin olup olmadığını sordu. Bunun haricinde yapılacak hiçbir eylemden bilgim alakam yok.” ifadelerini kullandı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!