SON DAKİKA

IŞİD ‘keşif’ davasında bir tahliye

İstanbul 13.

Bu haber 26 Ocak 2018 - 18:13 'de eklendi. 60

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, tahliye taleplerini değerlendiren mahkeme heyeti, sanık Orhan Küçük’ün adli kontrol şartıyla tahliye edilmesine karar verdi.

‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek ve Silahlı Terör Örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Küçük için verilen kararda, ‘tüm delillerin toplanmış olduğu ve tutuklu kaldığı süre göz önüne alındığı’ belirtildi.

TUTUKLU SANIĞIN CANLI BOMBAYLA İRTİBATI BULUNDU

Sözcü’den Can Özçelik’in haberine göre, mahkeme heyeti, sanıklar Ali Karataş ve Selim Sürmeli’nin tahliye taleplerini reddetti.

Kararda, mevcut delil durumu, dijital kayıtlar, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delillerin bulunması ile sanık Karataş’ın dosya kapsamında Ribat eğitim kurumunda yönetici olması; diğer sanık Sürmeli’nin halen yargılaması süren canlı bomba Halil Doğan ile irtibatının olması ve beraber fotoğraf kaydının bulunmasının dikkate alındığı belirtildi.

İDDİANAMEDEN

İddianamede, İstanbul Sultanbeyli’de ‘Ribat eğitim kurumu’ ve ‘sübyan okulu’ adı altında kurulan sözde okullarda, çatışma bölgesinde bulunan ya da ölen IŞİD mensuplarının çocuklarına özel dersler verdiği belirtilmişti.

İddianamede ayrıca bir şüphelinin IŞİD’in talimatı doğrultusunda Ankara’da TBMM’de ve AK Parti İl Başkanlığı civarında, İstanbul’da da Caferilerin kullandığı Zeynebiye Cami çevresinde keşif amaçlı dolaştığı tespiti yer almıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın