SON DAKİKA

İran’da Akaryakıt Sistemine Siber Saldırı!

Akaryakıt fiyatları Türkiye’de 9 TL’ye dayanırken iddialara göre İran’da akaryakıt sistemine siber saldırı gerçekleşti. Akaryakıt pompalarının çalışmadığı ülkede uzun kuyruklar oluştu.

Bu haber 26 Ekim 2021 - 18:53 'de eklendi.
Abone ol

Türkiye’de dolar kuru artışı ve Eşel Mobil Sistemi gereği uygulanan ÖTV’den karşılama limitinin dolması nedeniyle zam üstüne zam gelen akaryakıt fiyatları, tüm dünyada büyük sıkıntılara yol açıyor. 

Dün akşam saatlerinde gelen 44 kuruş zammın ardından bu gece de 28 kuruş daha zamlanıyor. Yapılan zamla birlikte 26 Eylül’de 7.76 TL’den satılan benzin fiyatları bir ay sonra 9 TL’ye dayanmış olacak. 

Türkiye’de akaryakıt fiyatlarında bu gelişmeler yaşanırken, Avrupa’da akaryakıt fiyatlarından şikayetçi olan Almanlar ucuz akaryakıt için Çekya’ya akın etti. Aynı zamanda İran ise akaryakıt istasyonlarına yapılan siber saldırıyla sarsıldı.

NTV Tahran Muhabiri Ali Çubuk’un bildirdiği habere göre, başkent Tahran dahil olmak üzere İran genelindeki benzin istasyonlarında ani benzin kesintisi oluştu. İstasyonlarda uzun araç kuyrukları oluşurken, akaryakıt pompaları çalışmadı.

SİBER SALDIRI TEYİT EDİLDİ

İran ulusal güvenlik konseyine yakın kaynaklar, ülke genelindeki benzin kesintilerinin akaryakıt istasyonlarına yapılan siber saldırı kaynaklı olduğunu teyit etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

#İran Akaryakıt İstasyonları Birliği Başkanı da ülke genelinde Akaryakıt İstasyonları bir siber saldırı olduğunu teyit etti. 

AKARYAKIT SATIŞI GERÇEKLEŞTİRİLEMİYOR

Akaryakıt İstasyonları Birliği Başkanı Hümayun Salihi, tüm ülkede akar yakıt satış sisteminin çalışmadığını ve şuanda satış gerçekleştirilmediğini bildirdi.

İran’da benzin fiyatları ortalama olarak 3 bin tümen (0,67 TL) üzerinden veriliyor.

Öte yandan ABD ve İsrail daha önce de İran’a yönelik siber saldırılar düzenlemişti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!