SON DAKİKA

İRAN ESKİ CUMHURBAŞKANI AHMEDİNEJAD: 2020’DE MEHDİ GELECEK

İran’ın eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Twitter hesabından Noel ve yeni yıl mesajı paylaştı. Ahmedinejad’ın mesajındaki, “2020’de Mehdi gelecek” ifadeleri dikkat çekti

Bu haber 01 Ocak 2020 - 19:51 'de eklendi.

İran’ın eski Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Twitter hesabından Noel ve yeni yıl mesajı paylaştı. Ahmedinejad’ın mesajındaki, “2020’de Mehdi gelecek” ifadeleri akıllara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın askeri başdanışmanı ve SADAT’ın kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin sözlerini getirdi. Tanrıverdi, bir programda “Mehdi gelecek. Ortamı buna göre hazırlamalıyız” ifadelerini kullanmıştı.

2020’de Hz. İsa’nın öğretilerinin örnek alınması tavsiyesinde bulunan Ahmedinejad, beslemeyle başladığı konuşmasında, “Siyaset, din ve akademimizin önderleri, şu anki ve gelecek nesillere insancıl bir dünya sunmak için çaba sarf edenlere eşlik etmeli” dedi.

“İMAM MEHDİ GELİP İNSANLARA YARDIM EDECEK”

Independent Türkçe’nin aktardıklarına göre; yeni yıldan beklentilerini de sıralayan İran’ın eski lideri, “Umuyorum ki 2020’de İsa Mesih’in öğretilerini hayatımızda uygulamayı öğreniriz. İnşallah. Bu yıl, İsa Mesih’in (aleyhisselam) desteklediği İmam Mehdi gelip insanlara yardım edecek, adaletsizliği bitirecek ve dileklerimizi gerçekleştirecek. Allah’a emanet olun” diye konuştu.

Ahmedinejad’ın görevi sırasında paylaştığı bazı Noel mesajları tartışmalara yol açmıştı. Birleşik Krallık’ta yayın yapan Channel 4 kanalı geleneksel alternatif Noel mesajları dizisi için 2008’de Ahmedinejad’ı seçmişti.

TEPKİ ÇEKMİŞTİ

İran lideri mesajında, ABD ve müttefiklerini ima ederek “İsa peygamber yaşasaydı, kabadayı, hırçın ve yayılmacı güçlere karşı çıkardı” demiş ve “dünyada yaşanan sorunların, liderlerin dinden uzaklaşmasından kaynaklandığını” söylemişti.

Birleşik Krallık’taki bazı Yahudi kuruluşlarıysa daha önce İsrail’in haritadan silinmesi gerektiğini savunan İran liderinin Noel mesajı için seçilmesine tepki göstermişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!