SON DAKİKA

Irak: Kerkük’teki PKK varlığı savaş ilanıdır

"IKBY, Kerkük'e PKK'lıları getiriyor"

Bu haber 15 Ekim 2017 - 19:26 'de eklendi.
Abone ol

Irak hükümeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Kerkük'e PKK'lıları getirdiğini belirterek, "Kerkük'teki PKK varlığı savaş ilanıdır" açıklamasında bulundu.

Reuters'ın haberine göre, Irak hükümeti, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ni PKK üyelerini Kerkük'e getirmekle suçlayarak, bu durumun bir savaş ilanı olduğunu söyledi. 

Irak Dışişleri Bakanlığı, hükümetin talebi üzerine, İran'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile sınır kapılarını kapattığını duyurmuştu. Bakanlık Sözcüsü Ahmet Mahcub yaptığı yazılı açıklamada, "İran, merkezi yönetimin talebi üzerine IKBY ile sınır kapılarını kapattı" ifadesini kullanmıştı. 

Mahcub, hükümetin bu talebinin, IKBY'nin referandumundan dolayı, ülkenin birliği ve egemenliğini korumak, ülkedeki sınır kapılarıyla havalimanlarının kontrolünü sağlamak konusunda attığı adımların devamı olduğunu bildirmişti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İran yalanlamıştı

 
Hürriyet'in haberine göre, Pervizhan Sınır Kapısı Müdürü Ali Tevfik bugün yaptığı açıklamada, İran tarafının bu sabah Irak'ın Süleymaniye kentine açılan sınır kapısını kapattığını belirtirken İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Behram Kasımi, IKBY ile olan sınır kapılarının kapanmadığını açıklamıştı.
 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!