Privacy Policy Page
SON DAKİKA

İNGİLTERE’DEN TÜRKİYE’NİN SURİYE OPERASYONU HAKKINDA AÇIKLAMA

İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattığı askeri operasyonla ilgili endişelerini dile getirdi. Raab, TSK’nın eylemlerinin ‘bölgeyi istikrarsızlaştırabileceğini’ söyledi.

Bu haber 10 Ekim 2019 - 20:04 'de eklendi.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Raab, “Bu bölgeyi istikrarsızlaştırma, halkın acılarını artırma ve IŞİD’e karşı elde edilen ve hepimizin yoğunlaşması gerektiği başarıyı bozma riski yaratıyor” dedi.

FRANSA DIŞİŞLERİ BAKANI DRIAN: KINIYORUM

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin Suriye’de başlattığı tek taraflı operasyonu kınıyorum. Türkiye, IŞİD karşıtı koalisyonun insani ve güvenlik çabalarına gölge düşürüyor ve Avrupalıların güvenliğini tehlikeye atıyor. Buna son verilmeli” ifadelerini kullandı.

BELÇİKA DIŞİŞLERİ BAKANI: TÜRKİYE’NİN MÜDAHALESİ HASSAS BARIŞ SÜRECİNİ BOZABİLİR

Belçika Dışişleri Bakanı Didier Reynders, “Belçika, BM Güvenlik Konseyi’nin geçici üyesi olarak Almanya, Fransa, İngiltere ve Polonya ile birlikte bu konuda New York’ta Güvenlik Konseyi’nde acil toplantı talebinde bulunduk” diye açıkladı.Suriye’deki çatışmanın askeri çözümünün olmadığını, sadece politik sürecin güvenilir çözüme ulaşma fırsatını sağlayacağını kaydeden Reynders, “Bu yöndeki ilk adımlar anayasa komitesinin kurulmasıyla atılmıştı” dedi.Reynders, “Türkiye’nin askeri müdahalesi bu hassas siyasi süreci istikrarsızlaştırabilir ve bölgesel istikrar için tehdit oluşturuyor. Bu, yerel halk için yeni insani felaketlere yol açar, ne pahasına olursa olsun bundan kaçınılmalı” ifadelerini kullandı.Bu operasyonun gerçekten de IŞİD’e karşı mücadelede koalisyon için olumsuz sonuçlar doğuracağını dile getiren Reynders, AB Dış İlişkiler Konseyi’nin 14 Ekim Lüksemburg’da yapacağı toplantıda bu krizin de masaya yatırılacağını söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!