Privacy Policy Page
SON DAKİKA

İNGİLTERE’DE YENİ KRİZ: ERKEN SEÇİM YOLDA

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti’den istifa eden milletvekili Philip Lee ile hükümet parlamentodaki çoğunluğu elinden kaçırdı. Erken seçimin gündeme geldiği ülkede yeni bir dönemin başladığı muhalefetin elinin kuvvetlendiği konuşuluyor.

Bu haber 03 Eylül 2019 - 19:52 'de eklendi.
İngiltere’de Boris Johnson hükümeti istifa eden milletvekili ile bıçak sırtı çoğunlukta olduğu parlamentodaki üstünlüğünü kaybetti. İktidardaki Muhafazakar Parti milletvekili Philip Lee’nin partisinden istifa ederek Liberal Demokrat Partiye geçme kararı aldı.Kuzey İrlanda’nın İngiltere ile birlik yanlısı Demokratik Birlik Partisi’nin 10 milletvekilinin dışarıdan desteğiyle ve 1 milletvekili farkla kurulan azınlık hükümetinin Başbakanı Johnson, Lee’nin Liberal Demokrat Parti’ye geçmesiyle hükümet etme çoğunluğunu yitirdi.

ERKEN SEÇİM GÜNDEME GELDİ

Avam Kamarası’nda muhalefet partileri bugün, Johnson’ın anlaşmasız Brexit yoluna gitmesini önleyecek bir yasa çıkarmak üzere parlamento gündemini kendi kontrollerine almak için girişimde bulunacak. Muhafazakar Parti içinde Johnson karşıtı milletvekillerinin de muhalefetle hareket etmesi bekleniyor.Johnson’ın oylamaları kaybetmesi durumunda erken seçim kararı alma ihtimali bulunuyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!