SON DAKİKA

‘İçişleri tehdit makamı değil’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdide varan açıklamalarına CHP’den sert

Bu haber 11 Aralık 2017 - 10:09 'de eklendi. 64

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik tehdide varan açıklamalarına CHP’den sert tepki geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, “Bulunduğu makam tehdit edecek bir yer değil. Elinde bir şey varsa gereğini yapacağı yerdir. Bizim veremeyeceğimiz hiçbir hesabımız yok. Onlar yolsuzlukları parmak hesabıyla örtmeyi ve kapatmayı, bir de başkalarına iftira atmayı bilirler” dedi.

Soylu: Sen bittin
Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan ve yakınlarının vergi cenneti Man Adası’ndaki bir off-shore şirketle para transferlerini gösteren belgeleri için Soylu, son olarak dün şu ifadeleri kullandı; “Kılıçdaroğlu, senin aklın gibi, ipin de çürüktür. Sana açık açık söylüyorum, sen bittin. Sen daha kimi tehdit ettiğinin farkında bile değilsin.”

‘Onlar örterken, CHP araştır dedi’
Soylu’nun sözlerini ANKA’ya değerlendiren CHP’li Bülent Tezcan, şu ifadeleri kullandı; “Kendileri kendi etraflarında malvarlıklarının, ilişkilerinin araştırılmasından korkarak parmak hesabıyla bunların araştırılmasını önlemek için ellerinden geleni yaparken bizim genel başkanımız Meclis’e kendisi ile ilgili bütün akrabalarının mal varlığının araştırılması için dilekçe vermiş bir siyasetçidir. Bu onların anlayamayacağı bir üslup ve büyüklüktür siyasette. Görevden aldıkları Ataşehir Belediye Başkanı savcılığa kendi eliyle dilekçe verip, ‘Benim ve bütün akrabalarımın malvarlığına araştırın’ diyecek kadar kendinden emin, temiz ve cesaretli bir siyasetçidir. Bu da İçişleri Bakanı’nın anlayamayacağı bir siyaset tarzıdır.”

‘Kriminal siyaset’
Tezcan, şöyle devam etti; “İçişleri Bakanlığı, elinde silahlı polis ve jandarma gücü olan bakanlıktır. Bu nedenle halkın bu gücün emanet edileceği bakanın akıl sağlığının yerinde olup olmadığını bilmeye hakkı vardır. Bakanın son günlerdeki açıklamaları ve üslubu sağlık raporu ihtiyacını daha kuvvetli bir şekilde ortaya çıkarmıştır. Devletin tepesinde provokatif yönetim, kriminal siyaset ustalığı gösteriyorlar. Devlet makamının koruması altında mafya babası ağzıyla konuşanların Bakanlık koltuklarında oturduğu çürümüşlükle karşı karşıyayız.”

‘Karşılığı olacak’
Tezcan, CHP’li belediyelere kayyum operasyonu bekleyip beklemediklerine ilişkinse, “Bu iktidar öngörülebilir olmaktan çıkmıştır. Yapacakları hangi telaşın etkisi altında olacak, nereye varacak bunu kestiremiyoruz ama ne yaparlarsa yapsınlar kararlı ve cesaretli biçimde çok sert bir karşılık bulacaklardır” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın