SON DAKİKA

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN KIZILAY BAŞKANI KINIK’A PARA CEZASI

İçişleri Bakanlığı, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ve Kızılay Genel Müdür İbrahim Altan’a “Görevi kötüye kullandıkları” gerekçesiyle para cezası verdi.

Bu haber 03 Ekim 2020 - 16:22 'de eklendi.
Abone ol

Sözcü gazetesinden Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Kızılay İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın açtığı soruşturma sonucunda Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ve Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan’a “Görevi kötüye kullanma” gerekesiyle para cezası kesildi. Soruşturma sonucunda Kerem Kınık’a 344 bin lira, İbrahim Altan’a ise 70 bin lira ceza verildi.

Bu kez de Genel Başkan Kerem Kınık ile Deniz Feneri Derneği’nden transfer edilen Genel Müdür İbrahim Altan’a kesilen cezalarla yeniden gündeme geldi.

İçişleri Bakanlığı’nca yapılan soruşturma sonucu Kınık ve Altan’a yardım ve bağışlar konusunda, “Güveni kötüye kullanma” gerekçesiyle para cezası verildi.

İTİRAZ ŞERHİ DÜŞTÜLER

Kızılay’da son dönemde yaşanan skandal iddialarla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca soruşturma açılmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Soruşturma sonucu, Kınık’a iki ayrı konuda toplam 344 bin lira, Altan’a ise 70 bin lira ceza verildi.

Kızılay Genel Müdürü İbrahim Altan, Deniz Feneri davasından da 2.5 yıl hapse mahkûm olmuştu. Her iki isim, ödedikleri cezaya, “itiraz şerhi” düştü.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!