Hüseyin Hakkı Kahveci’den Ataman Gazi’nin ve Kuva-yi Milliye’nin Merkez Şehrine Ziyaret

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Kahveci, Bursa ve Balıkesir teşkilatlarını ziyaret etti. Bursa’da türbe ve teşkilatı ziyaret ettikten sonra, Bursa’dan ayrılarak Balıkesir’e geçti, il başkanlarının katılımları ile Balıkesir Karesi ilçesine gidildi daha sonra teşkilata geçiş yapıldı.

Hüseyin Hakkı Kahveci’den Ataman Gazi’nin ve Kuva-yi Milliye’nin Merkez Şehrine Ziyaret
Yayınlama: 13.09.2022
104
A+
A-

Atatürk – Atabey19 Türk Ocakları(Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları) genel başkanı Hüseyin Hakkı Kahveci, il ziyaretlerini tamamlamak üzere önce Bursa ardından da Balıkesir’e gitti.

Bursa Ataman Gazi Türbesi 10 Eylül 2022

İlk durağı olan Bursa’da il teşkilat başkanları ile beraber Bursa’da bulunan Ataman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret etti. Ziyaret sonrası Bursa Genel Merkezine geçildi. Kahveci, teşkilat başkanları ve üyeler ile birlikte toplantı yaptı. 10 Eylül 2022’de gerçekleşen toplantıya İstiklal Marşı ile başlandı. İstiklal Marşından sonra Kahveci, toplantıda şu ifadelere yer verdi;

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Balıkesir İl Beyliği Genel Başkan Ziyareti

Ben Türk’üm Türk Milliyetçisi Değilim

‘Ben Türk’üm, ben Türk için varım. Türk milliyetçiliği Türk olmayanlar için geçerli olan bir şeydir.’ ifadelerini kullandı.

Türk Halkı Toprağının Değerini Bilmedi

‘Türk halkı Cumhuriyet ile beraber vatanında kazanmış olduğu toprağının değerini, elde ettiğinin değerini bilmedi. Bugün Türk halkının bütün değerleri altın, euro, dolar hazır tüketildi. Hazır tükendiği için Türk halkında da bir tedirginlik bir uyanış başladı.’ Dedi

Karesi Atatürk Evi 10 Eylül 2022

Genel başkan Hüseyin Hakkı Kahveci toplantı sonrası Bursa’dan ayrılarak Balıkesir’e geçti. Balıkesir genel başkanlık ziyareti öncesinde Balıkesir’in Karesi ilçesine bağlı Kuvayi Milliye mahallesinde bulunan Karesi Atatürk Evini ziyaret etti. Kahveci, il başkanları ve üyeler ile birlikte Karesi Atatürk Evinin gezisini tamamladı.

Daha sonra Balıkesir il teşkilatına geçiş yaptı. Genel başkan Hüseyin Hakkı Kahveci burada da bir toplantı gerçekleştirdi. 18.00’da başlayan toplantıda şu cümleleri dikkat çekti;

Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk

Küçük Kalabalıkları Küçümsemeyin

Küçük kalabalıklar büyük işler yaparlar. Küçük çığlar büyür, büyük çığ olur ezer gider. 

Türkiye’de Atatürk’ü Konuşmaya Korkuyorlardı

‘2018 yılında Atatürk’ü konuşmaya korkuyorlardı.’ diyen Kahveci şimdiyse ‘bu bizim mücadelemiz, bizim başarımız; Siyasi partiler hepsi hikaye. Bu savaşı 4 yıldır bizler verdik.’ diyerek konuşmasının sonlarına doğru geldi.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı