Hızır Sancağı, Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci Tarafından Kayseri’de Açıldı

Oğuz Kağan Ata’dan ve Cengiz Han Ata’dan sonra tekrar Sayın Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci tarafından Hızır Sancağı/Tuğu Kayzer ünvanı ile Kayseri’de Açıldı.

Hızır Sancağı, Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci Tarafından Kayseri’de Açıldı
Yayınlama: 02.08.2023
Düzenleme: 02.08.2023 17:31
258
A+
A-

Büyük Göktürk Kurultayı, 1.000 yıl sonra Atabey Hüseyin Hakkı Kahveci liderliğinde, 29 Temmuz 2023 tarihinde Kayseri’de Hızır Sancağı altında bir araya geldi.

Kurultay; Genel Başkan Yardımcıları, Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, İl Başkanları ve üyeleri, vatandaşların katılımı ile yapıldı.

BÜYÜK GÖKTÜRK KURULTAYI, ATABEY19 GENÇLİK KÜLTÜR OCAKLARI’NDA GERÇEKLEŞTİ

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve ocak yeminin okunmasının ardından, Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Stratejist-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci konuşmasına, ”Değerli arkadaşlar öncelikle Göktürk Kurultayımıza Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 100 yılına çok az bir süre kala tüm teşkilatlarımızın gönüllü olarak maddi imkanlarını seferber ederek, gece yola çıkarak bizleri burada yalnız bırakmayarak, bizlere şeref veren tüm yönetim kurulu üyelerimiz, il başkanlarımız, teşkilatlarımız ve tabii ki üyelerimiz öncelikle hepiniz hakkınızı helal edin hepinize teşekkür ediyorum.” diyerek başladı.

”TÜRKLÜĞÜN VAR OLMASI İÇİN ULU TENGRİ’YE BİZE GÜÇ VER DEDİĞİ CÜMLE İLE TOYU BAŞLATMIŞ BULUNUYORUZ”

”Şimdi değerli arkadaşlar, bin yıl önce, hadi bin yıl değil de 850-900 sene önce Ulu Ata Cengiz Ata, Türkçesi algış, Türkçesi dua, Türkçesi iyi dilek, Türkçesi temenni kim için Türkler için, dünyadaki Türklüğün var olması için Ulu Tengri mavi göğün efendisi bize güç ver dediği cümle ile toyu başlatmış bulunuyoruz.

Hava sıcak, gökte güneş mızrak gibi gerek il başkanlarımızı, gerekse yönetim kurulu üyelerimizi, aslında bu minderlerde görmek isterdik. Fakat sağlık sorunları olmaması için geriye çektik fakat hepsinin ruhu orada. Murat Bey burada mı el kaldırsın. Murat Yetiş evet yedi uyurlar geldi mi Murat başkan geldiler yedi uyurlar içimizde Hızır Aleyhisselam da içimizde o da burada.” ifadelerini kullandı.

”ATATÜRK, FATİH SULTAN MEHMET HAN VE BARBAROS HAYRETTİN PAŞA’NIN HEYKELLERİNİ DİKİN EMRİ VERMİŞTİR”

”Son Kayzer kuşkusuz Fatih Sultan Mehmet Atamız Kayseri rumu yıkarak Kayzer ünvanını almıştır. Ondan sonra bir Kayzerimiz daha var Hızır Barbaros Hayrettin Paşa büyük Kayzer, Kaptan-ı Derya yani denizin Kayzeri. Karanın Kayzeri var, bir de Denizin Kayzeri var. Mustafa Kemal Atatürk, Fatih dedem, Barbaros dedem diye kendi içerisinde düşünürken bir emir imzalar.

Sadece iki kişi için Mustafa Kemal Atatürk heykellerini dikin emri vermiştir. Birisi Kayzer Fatih Sultan Mehmet Han, birisi de denizlerin Kayzeri Barbaros Hayrettin Paşa. Evet ikisini de rahmetli anarken kuşkusuz bu heykellerin dikilmesine ve bugün Kayzer’de Kayseri’de tekraren vücut bulmasına bize imkan sağlayan Ulu Önder Ulu Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla tekraren anıyoruz.

Ben tek kişi olarak çıktığım yolda bugün burada Türkiye’nin çeşitli illerinden yaklaşık 350-400 civarında insan var. Aslında daha fazlasını yapabilirdik daha fazlası olabilirdi. Demek ki bazı şeyleri tecrübe etmemiz gerekiyor. Seneye bazı şeyler çok daha iyi olacaktır. Ama ruhumuzu okşayacak olan her şey bilinsin ki şu anda burada açacak olduğumuz Hızır sancağıdır.

Hızır demek hazır demek huzur demek, zuhur demek, kıyam demek biz bu kıyama Türk milletinin büyük kıyamına belki şurada gördüğünüz çok az olduğu düşünülen toplulukla geldik ama unutulmasın ki Hazreti Peygamber Bedir’e giderken sadece 313 kişi, Mustafa Kemal Atatürk Ankara’ya gelirken 5 kişi, Samsun’a çıkarken 18 kişi vardı. Biz bir kişi çıktığımız yolda bugün bazı teşkilatlarımız aramızda değil bazı arkadaşlarımız işleri sebebiyle gelemediler Orayı da inletirdik inşallah İstanbul’u da inleteceğiz.” dedi.

Kahveci konuşmasına şu şekilde devam etti;

Efendim Yüce yaradan, göklü hak Tanrı, Türk Tanrı, bir tanrı ben ki zavallı yaratılmış bir kulum sana inandım sana tabi oldum, sana teslim oldum, yolum senin yolun, sen istemezsen zafer olmaz, sen güç vermezsen biz olmayız.  Ulu Tengri mavi göğün Efendisi, bize güç ver, bize kudret ver, Atalarımızla bizi şereflendir. Hızır Aleyhisselam’ın yeryüzüne inişiyle, yedi uyurların yanımızda yer alışı ile kuvvetiyle muteberiyle mütenasıyla tüm Türklük için tüm Hayır için, tüm beşer için tüm şer için hepimiz için selam olsun, var olsun, kutlu olsun. Yolumuz İstanbul hani büyük kurultayın devamı ondan sonra yolumuz Anıtkabir nereye Atatürk Spor Salonu’na ama kesin olmamakla beraber ayrı konu. Efendim vakit dar, zaman kısa, akşam kazasız belasız tüm araçlar Atatürk Atabey19 Türk Ocakları var. Var olun, sağ olun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Atabey19 Gençlik Kültür Ocakları Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Hüseyin Hakkı Kahveci’nin çok çarpıcı açıklamalarını alttaki videodan izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı