SON DAKİKA

HDP’nin ‘Man Adası belgeleri araştırılsın’ önergesi, AKP

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunduğu Kılıçdaroğlu’nun ‘Man Adası’ belgeleriyle

Bu haber 29 Kasım 2017 - 18:04 'de eklendi.

Halkların Demokratik Partisinin (HDP) Türkiye Büyük Millet Meclisine (TBMM) sunduğu Kılıçdaroğlu’nun ‘Man Adası’ belgeleriyle ilgili araştırma önergesi, AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.

“(…) Şeffaf-adil bir soruşturma sürecinin gerçekleşmesi adına sorumluluk, ülkedeki tüm yurttaşların temsil etmekle yükümlü olan ve milli egemenlik nosyonunu taşıyan Parlamento’dadır” denen HDP’nin TBMM’ye sunduğu önergede, şu ifadeler yer alıyordu:

“Ülkemizde, yurttaşların içerisinde bulunduğu olumsuz ekonomik tablogittikçe ağırlaşırken siyasetçiler ve yakınlarının vergi ödemeleri ve kazançlarıyla ilgili konularda şaibeli duruma düşmeleri, Meclis tarafından ivedilikle araştırılmalıdır. Yakın geçmiş tecrübelerimiz ile sabittir ki, araştırılmayan her şaibeli olaydan sonra bir yenisi daha ülke gündemine gelmektedir. Bu durum da ülkedeki sosyal huzursuzluğu, siyasal gerilimi ve ekonomik gidişatı kötü etkilemektedir. Bu bağlamda, Türkiye’de bazı siyasetçiler ve yakınları hakkında ortaya çıkan vergi cennetlerine transfer edilen kazançlar ile Türkiye’de elde ettikleri kazançların başka ülkelerdeki şirketlere transfer edilmesi iddialarının araştırılması amacıyla bir Meclis Araştırması açılmasını talep ediyoruz.”

Erdoğan canlı yayında vergi cennetine giden paraları yol, köprü yaptık diye savunurken; AKP milletvekilleri boş durmadı. Muhalefetin verdiği “Vergi cennetlerine transfer edilen kazançların araştırılması” önergesi AKP oyları ile reddedildi. BİLGİNİZE.

— Cemal Okan Yüksel (@cemalokanyuksel) November 29, 2017

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!