SON DAKİKA

HDP’li Paylan, suikast iddiası için ifade verdi

Garo Paylan, 20 Aralık 2017’de TBMM’de yaptığı açıklamada, yurt dışında yaşayan bazı gazeteci ve akademisyenlerin hükümet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve medya tarafından ’vatan haini’ olarak hedef gösterildiğini, Türkiye merkezli bir yapının, bu kişilere yönelik suikast için harekete geçtiğini iddia etti.

Bu haber 12 Ocak 2018 - 8:50 'de eklendi.

Garo Paylan, 20 Aralık 2017’de TBMM’de yaptığı açıklamada, yurt dışında yaşayan bazı gazeteci ve akademisyenlerin hükümet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve medya tarafından ’vatan haini’ olarak hedef gösterildiğini, Türkiye merkezli bir yapının, bu kişilere yönelik suikast için harekete geçtiğini iddia etti. Paylan, suikast yapılacak kişilerin bir listesi olduğunu ve bu konuda aldıkları bilgileri Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), emniyet ve hükümetin ilgili bakanlarına verdiklerini belirtti. Bu açıklamalar üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Paylan’ı ifadesi için savcılığa davet etti.

Nefret söylemlerinin hedef yaptığı vatandaşlarımızın can güvenliği için Almanya ve Türkiye gereken tedbirleri almalıdır!

Deniz Naki’ye saldırtan güç ortaya çıkarılmalıdır! https://t.co/IIwzHCznA9

— Garo Paylan (@GaroPaylan) 8 Ocak 2018

‘ARALARINDA DÜNDAR VE HDP’LİLERİN BULUNDUĞU…’

Dün avukatıyla birlikte Ankara Adliyesi’ne gelen Paylan, savcılığa ifade verdi. Paylan’ın ifadesinde, “Türkiye’de Hrant Dink gerçeği var. Kendisi arkadaşımdı. O dönemle hedef gösterildi. Yurt dışına çıkmasını istedim ama gitmedi ve öldürüldü. Şimdi de aralarında Can Dündar’ın da bulunduğu bazı kişiler ve HDP’liler siyasiler ve medya tarafından hedef gösterildi. Almanya’dan bu kişilere suikast düzenleneceği yönünde duyumlar aldık. Bu konuda somut bir bilgi ve belge yok. Duyumlar üzerine açıklama yaptım” dediği belirtildi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!