SON DAKİKA

HDP Eş Genel Başkanı Kemalbay: AYM’yi ‘Beyefendi’ aramış

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, partisinin grup toplantısında konuşuyor.Kemalbay’ın konuşmasından satır başları şu

Bu haber 05 Aralık 2017 - 13:54 'de eklendi.

HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, partisinin grup toplantısında konuşuyor.

Kemalbay’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Dün akşam sevgili Nuriye Gülmen’i ziyaret ettim. O kocaman gülüşüyle bizi karşıladı. Nuriye ve Semih onurumuzdur. Onların mücadelesi, bizim de mücadelemizdir.

Şırnak’ta kömür ocağında yaşamını yitiren işçileri anıyorum. Maden ocaklarında Orta Çağ usulü üretim yapıldığını hükümet de biliyor, herkes de biliyor. Herkesin bildiği bir tehlike kaza olarak görülemez. Bu, karı insan canını üzerinde gören bir anlayışın sonucudur!

Demirtaş’ın, tutuklu olduğu dosyanın ilk duruşması tutuklanmasından 399 gün sonra görülecek. Anayasa Mahkemesi şimdiye kadar sustu, uyudu, şimdi nasıl oluyorsa duruşmadan bir gün önce başvuruyu görüşmeye karar verdi. ”Beyefendi” aramış olabilir!

AYM, Demirtaş dosyasının görüşüleceği gün 21 dosya daha inceleyecek, Demirtaş başvurusu için 15 dakika kalacak. 15 dakikada çay bile demini alamaz. 15 dakikada neyi inceleyeceksiniz?

Hiçbir HDP’li cezaevinden yılmaz, biat etmez, korkmaz. Bizler dayanışmaya, mücadeleye, gerçekleri söylemeye devam edeceğiz.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!