SON DAKİKA

HDP, birçok kentte miting düzenleyecek

dihaber’in aktardığına göre HDP, ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ devam ettiği saatlerde Kadıköy KESK Şubesi’nde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısını gerçekleştirdi.

Bu haber 05 Ağustos 2017 - 2:31 'de eklendi.

dihaber’in aktardığına göre HDP, ‘Vicdan ve Adalet Nöbeti’ devam ettiği saatlerde Kadıköy KESK Şubesi’nde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısını gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Diyarbakır’da gerçekleşen ve İstanbul’da 4’üncü gününde devam eden Vicdan ve Adalet Nöbeti tartışıldı. Toplantıda, ‘nöbet eyleminin geldiği aşamanın başarılı’ olarak değerlendirildi.

NÖBETE MÜDAHALE DURUMUNDA HALK TOPLANTILARI

Toplantıda İstanbul’da sonra 8 Ağustos’ta Van’da devam edecek olan nöbet toplantının konuları arasında yer aldı. HDP, Van’da başlatacağı nöbete müdahale olması durumunda halk toplantıları ile halk buluşmaları gerçekleştireceğini belirtti. Toplantıların ise köylerden mahallelere kadar birçok noktada yapılacağı kaydedildi. HDP, herhangi bir ablukayı Van’da kabul etmeyeceğinin altını çizdi.

Nöbetin ardından neler yapacaklarına dair gelişmelerin de masaya yatırıldığı toplantıda, eylül ayı içerisinde Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Mersin, Adana ve Van’da mitinglerin gerçekleştirileceği kararlaştırıldı. Aynı şekilde 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde de eş zamanlı mitingler gerçekleştirileceği kararı alındı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!