SON DAKİKA

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI 3 AYLIK DÖNEMDE 31,9 MİLYAR LİRA İÇ BORÇLANMAYA GİDECEK

Hazine ve Maliye Bakanlığının Kasım 2018-Ocak 2019 dönemine ilişkin iç borçlanma stratejisine göre, kasımda 21.8 milyar liralık iç borç servisine karşılık 22.4 milyar liralık, aralıkta 2.8 milyar liralık iç borç servisine karşılık 3.4 milyar liralık, 2019 Ocak’ta da 6.3 milyar liralık iç borç servisine karşılık 6.1 milyar liralık iç borçlanma yapılması öngörülüyor.

Bu haber 01 Kasım 2018 - 7:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kasımdaki iç borçlanmanın 15.3 milyar lirası piyasadan, 5.8 milyar lirası kamuya satışlardan, 1.3 milyar lirası da kira sertifikasından, aralıktaki iç borçlanmanın 1.9 milyar lirası piyasadan, 1.5 milyar lirası kamuya satışlardan, ocak iç borçlanmasının da 3 milyar lirası piyasadan, 3.1 milyar lirası kamuya satışlarından oluşması bekleniyor.

Hazine, söz konusu dönemde dış borçlanmaya gitmeyecek. Bu dönemde 11 tahvil ihalesi düzenlenecek ve 1 kira sertifikasının doğrudan satışı gerçekleştirilecek.

Kasımda 24.7 milyar lira, aralıkta 5 milyar lira, ocakta da 8.4 milyar lira olmak üzere söz konusu dönemde toplam 38.1 milyar liralık ödeme yapılacak. Bu ödemenin 7.1 milyar lirası dış borç servisinden oluşacak.

Öte yandan, nakit bazlı faiz dışı denge, özelleştirme gelirleri, 2B satış gelirleri, TMSF’den sağlanan gelirler, devirli-garantili borç geri dönüşleri, kasa banka değişimi ve kur farkı kalemlerini içeren borçlanma dışı kaynakların da kasımda 2.3 milyar, aralıkta 1.6 milyar lira, ocakta ise 2.3 milyar lira olması öngörülüyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!