SON DAKİKA

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan İstifa Etti!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan görevinden istifa etti. Elvan’ın yerine Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Bu haber 02 Aralık 2021 - 0:58 'de eklendi. Son Güncelleme2 Aralık 2021 - 14:40
Abone ol

Atama kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Görevden affını isteyen Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın af talebi kabul edildi. Elvan’ın yerine Nureddin Nebati atandı.

Söz konusu atama Anayasa’nın 104 ve 106’ıncı maddeleri gereğince yapıldı.

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR

Hazine ve Maliye Bakanlığı’na getirilen Nureddin Nebati, Berat Albayrak’a yakın bir isim. Nebati daha önce Albayrak ile bir kafeteryada sohbet ederken görüntülenmişti.

GÜLEN’İ ZİYARET ETMİŞTİ

Nebati, 17-25 Aralık öncesine ait bir fotoğrafta FETÖ Elebaşı Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği görülüyor. İşte çok paylaşılan o fotoğraf.

ENSAR, İLİM YAYMA VE TÜGVA DETAYI

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.

Halen ÜTEV Vakfı Başkanlığı, Parlamenterler Arası Kudüs Platformu Türkiye Başkanı olup Esenler Belediyesi Şehir Düşünce Merkezinde Bilim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarda bulunmaktadır.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

İyi düzeyde İngilizce bilen Nebati, evli ve 4 çocuk babası.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!