SON DAKİKA

Hasip Kaplan ‘Sakın bir Türk göz dikmesin’ dedi, HDP’den kınama geldi

Şırnak eski Milletvekili Kaplan, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek!” ifadelerini kullandı.

Bu haber 10 Ocak 2018 - 1:57 'de eklendi. 61

Şırnak eski Milletvekili Kaplan, Twitter hesabı üzerinden paylaştığı mesajda “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek!” ifadelerini kullandı. Kaplan’ın mesajına sosyal medya üzerinden pek çok kullanıcı tepki gösterdi.

HDP kurultayında
Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin,benim naçizane önerim,herkes haddini bilecek..!

— Hasip KAPLAN (@HasipKAPLAN) 9 Ocak 2018

‘ÇOK DAHA AĞIR KONUŞURUM’

​Kaplan, daha sonra paylaştığı mesajlarda da kullandığı ifadeyi savundu ve şöyle devam etti: 

“Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur, Başur ve Rojava söz konusu olacaksa, bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..! Bana bakın her türlü ırkçılar, Kürt halkının yüzde on bir oyunu alan bir partide,Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa, benimde binde bir iradenize saygım yok, terbiyenizini takının, yoksa çok daha ağır konuşurum”

Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur,Başur ve Rojava söz konusu olacaksa,bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..!

— Hasip KAPLAN (@HasipKAPLAN) 9 Ocak 2018

‘SIRRI GİTSİN FİLM ÇEKSİN’

Bir Twitter kullanıcısının HDP’li yönetmen Sırrı Süreyya Önder’in Türk olmasını hatırlatarak “sırrı abeden yanıt bekliyoruz alanen ırkçılık yapıldı” mesajına yanıt veren Kaplan “Sırrı gitsin film çeksin..!” ifadesini kullandı.

Sırrı gitsin film çeksin..! https://t.co/2soOrCjgMb

— Hasip KAPLAN (@HasipKAPLAN) 9 January 2018

​HDP: KINIYOR VE AYIPLIYORUZ

Hasip Kaplan’ın tweet’lerine HDP’den yanıt geldi. HDP Genel Merkezi’nin resmi hesabından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz.

— HDP (@HDPgenelmerkezi) 9 January 2018

​”Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz.”

‘SARHOŞKEN SÖYLENEN HER SÖZ…’

Paylaşımlarıyla tepki çeken Hasip Kaplan’a yönelik HDP’nin resmi Twitter hesabından gelen kınamanın ardından HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir’den de yorum geldi.

Sarhoşken söylenen her söz ayıkken mutlaka düşünülmüştür!!!

— Ziya Pir (@ziyapir) 9 January 2018

​Ziya Pir, Twitter hesabından ”Sarhoşken söylenen her söz ayıkken mutlaka düşünülmüştür!” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın