SON DAKİKA

HAMAS’TAN AÇIKLAMA!

Hamas’ın Gazze sorumlusu Yahya Sinvar, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın elinde İsrailli komutanın öldürülmesi görüntülerinin olduğunu söyledi.

Bu haber 17 Kasım 2018 - 12:43 'de eklendi. Son Güncelleme17 Kasım 2018 - 16:28
Abone ol

Kassam Tugayları’nın, geçen hafta İsrail ile çatışmalarda şehit olan mensupları için Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinde düzenlediği anma programında konuşan Sinvar, Hamas’ın İsrail’in Gazze’ye uyguladığı ablukayı kırmak ve Filistin halkına iyi bir yaşam sağlamak için kararlı olduğunu belirtti.

“BAŞKA ŞEYLER GEREKTİĞİNDE ONA DA HAZIRIZ”

Ablukayı anlaşmayla, ara bulucularla ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’yle kırmaya karar verdiklerini dile getiren Sinvar, “Bunlar dışında da başka şeyler gerektiğinde ona da hazırız.” dedi.

“Roketlerimizin, çocuklarımızın sütü, ilacı ve gıdamız ile takas edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Ne olursa olsun ablukanın sürmesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullanan Sinvar, İsrail’in Gazze’ye yönelik son dönemde olayları tırmandırmasına ilişkin de “Düşman 2014 yılından beri Gazze’ye düzenlediği saldırıların ardından sessizliğimizin boşuna olmadığını fark etti.” sözlerine yer verdi.

“KASSAM’IN ELİNDE İSRAİLLİ KOMUTANIN ÖLDÜRÜLMESİ GÖRÜNTÜLERİ VAR”

“Hamas’ın, öncesine göre daha güçlü ve daha dikkatli roketlere sahip olduğunu” vurgulayan Sinvar, fazla ayrıntı vermeden “Kassam’ın elinde İsrailli komutanın öldürülmesi görüntüleri var.” diye konuştu. Sinvar, Filistin’de ulusal birlik için ciddi bir diyaloğun başlatılması adına Fetih Hareketi ve Filistinli diğer gruplara masaya oturmaları çağrısında bulundu.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“GAZZE’YE SIZAN İSRAİL ÖZEL BİRLİĞİNE AİT SUİKAST SİLAHI SİNVAR’A VERİLDİ”

Programın sonunda, Kassam’ın saha komutanlarından biri, geçen pazar Han Yunus’a sızan İsrail özel kuvvetlerinden ele geçirilen suikast silahını Sinvar’a verdi. Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentinde düzenlenen anma programına, Hamas yetkililerinin yanı sıra Mısır istihbarat teşkilatında Filistin dosyasından sorumlu Tuğgeneral Ahmed Abdulhalık da katıldı.

Parlamento Haber | Korku yok!