SON DAKİKA

HAFTER’DEN TRABLUS’A FÜZE VE TOP ATIŞIYLA SALDIRI

Darbeci General Halife Hafter milisleri, Trablus’ta füze ve top atışıyla büyük bir saldırı düzenledi.

Bu haber 09 Ocak 2020 - 15:52 'de eklendi.

Libya’nın doğusundaki darbeci lider General Halife Hafter’e bağlı milisler başkent Trablus’un tek sivil havalimanı Mitiga yakınındaki Suuk el-Cuma Mahallesi’ne yoğun top atışı ve füze saldırısı gerçekleştirdi.

Akşam saatlerinden itibaren Libya’nın başkenti Trablus’ta çok sayıda güçlü patlama sesi duyuldu. Kimi patlamalar ise karanlık havayı zaman zaman aydınlattı. Görgü şahitleri, Mitiga Havalimanı yakınındaki Suuk el-Cuma Mahallesi’nin çok sayıda füze ve top atışıyla vurulduğu bilgisini paylaştı.

Saldırılarda can kaybı yaşanıp yaşanmadığına ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor.

Erdoğan’ın çağrısına cevap mı?

Söz konusu yoğun saldırının, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in dün gerçekleştirdiği görüşmede yaptıkları ateşkes çağrısının ardından yapılması dikkati çekti.

Libya Devlet Yüksek Konseyi ve UMH (Ulusal Mutabakat Hükümeti) Başkanlık Konseyi, Türkiye ve Rusya’nın ateşkes çağrısını memnuniyetle karşıladıklarını duyurmuştu.

Libya’nın doğusundaki silahlı güçlerin lideri darbeci General Halife Hafter, Libya’nın başkent Trablus’u ele geçirmek için 4 Nisan 2019 tarihinde saldırı emri verdiğini duyurmuş, bunun üzerine uluslararası meşruiyete sahip Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) birlikleri de karşı operasyon başlatmıştı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!