SON DAKİKA

‘HAFTER SİYASİ ANLAŞMAYI BOZARAK BİZİ SIRTIMIZDAN VURDU’

Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac, General Halife Hafter’in siyasi anlaşmayı bozduğunu ve bunun sert bir cevabı olacağını söyledi. Serrac, “Elimizi barış için uzattık. Ancak Hafter siyasi anlaşmayı bozarak bizi sırtımızdan vurdu” dedi.

Bu haber 07 Nisan 2019 - 9:34 'de eklendi.

Libya’da bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Serrac, Libya halkının kanının akıtılmasında suçlu bulunan herkesin yerel ve uluslararası adalete teslim edileceğini söyleyerek, “Elimizi barış için uzattık. Ancak Hafter siyasi anlaşmayı bozarak bizi sırtımızdan vurdu. Bunun sert bir cevabı olacak” dedi. Uluslararası topluma ‘devleti militarize etmek isteyenlere’ destek vermemeleri çağrısında bulunan Serrac, Hafter’e karşı seferberlik halinde olduklarını dile getirdi.

‘HAFTER, ÜLKEYİ MEÇHULE SÜRÜKLÜYOR’

Serrac son olarak Hafter’in, ülkede kan akıtılmasından yana olduğunu ve ‘Libya’yı meçhule sürükleyerek, krizi çözme çabalarını baltaladığını’ vurguladı. Libya’nın doğusundaki askeri güçlerin lideri General Halife Hafter, 4 Nisan’da Trablus’u ele geçirmek için saldırı başlattıklarını açıklamıştı. UMH Başkanlık Konseyi Başkanı Fayiz es-Serrac da Başkomutan sıfatıyla Genelkurmay Başkanlığı’na gönderdiği talimatta, sivillerin hayatına yönelik tehditlere karşı Hava Kuvvetleri Komutanlığını hava operasyonları düzenlemekle görevlendirmişti.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!