Gülen’in masaj yaptırırken fotoğrafı sızdırıldı: ‘Örgütte liderlik kavgası’ iddiası

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki malikanesinde yaşayan Fethullah Gülen’in tuhaf hallerini gösteren 15 adet fotoğraf, internette dolaşıma sokuldu.

Gülen’in masaj yaptırırken fotoğrafı sızdırıldı: ‘Örgütte liderlik kavgası’ iddiası
Yayınlama: 28.10.2017
14
A+
A-

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki malikanesinde yaşayan Fethullah Gülen’in tuhaf hallerini gösteren 15 adet fotoğraf, internette dolaşıma sokuldu. Takvim gazetesinin haberine göre önceki paylaşımlardan farklı olarak tabana ‘Gülen’in bunadığı’ izlenimi verecek görsellerin Gülen sonrası örgütün başına yerine geçecek isimlerden biri olarak gösterilen Şerif Ali Tekalan adına açılan sahte hesaptan paylaşılması dikkati çekti.

Gülen’in sırtına masaj yaptırırken, dili dışarıdayken çekilerek servis edilen fotoğraflar, sosyal medyada alay konusu oldu. Özellikle sızdırıldığı belirgin olan fotoğraflar, Gülen ile halen örgütün iki numaralı ismi konumunda olan Mustafa Özcan ve diğer lider adayı Şerif Ali Tekalan arasındaki savaşın kızıştığı yorumlarına neden oldu.

#Gülen’in masaj yaptırırken fotoğrafı sızdırıldı: ‘Örgütte liderlik kavgası’ iddiası https://t.co/iNHBTKlFsF pic.twitter.com/WZJu0577U1

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) October 28, 2017

‘KRİZİN FİTİLİ ATEŞLENDİ’

İnternet sitelerince ‘yeni’ olarak sunulan o karelerde, geçtiğimiz yıl tutuklanan Ali Ünal da yer alıyor. Güncel olmadığı anlaşılan fotoğrafların şimdi servis edilmesi, örgüt içindeki bir ismin arşivini açma tehdidiyle mesaj verdiği yorumlarına yol açtı. Söz konusu hamle, FETÖ içinde büyük bir krizin fitilini ateşledi.

#Gülen’in dili dışarıda fotoğrafı servis edildi: ‘Örgüt içi savaş sinyali’ https://t.co/iNHBTKlFsF pic.twitter.com/37Cc8qPCzx

— Sputnik Türkiye (@sputnik_TR) October 28, 2017

‘ÜYELERE MESAJ’

Paylaşılan görsellerin birçoğunda Gülen’in yanı sıra ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki malikaneye gelen örgüt üyeleri de görülüyor. Söz konusu isimlere ya da yakınlarına yönelik bir göndermede bulunulduğu ihtimali ön plana çıkıyor.

‘GÜLEN’İN VELİAHTI’

FETÖ’nün Türkiye’deki sivil bir numarası olarak görülen Mustafa Özcan, örgütün para kasası Kaynak Holding’in de beyniydi. Örgütün 20 yılı aşkın süredir Balkanlar’dan sorumlu imamlığını da yapan Özcan, Gülen’in peşinden gitti. Özcan, Gülen’in veliahtı olarak gösteriliyordu. Özcan’ın Gülen’e Savaş açtığı iddia ediliyor.

FETÖ’nün kapatılan eski Fatih Üniversitesi Rektörü olan Şerif Ali Tekalan, hakkında tutuklama kararları çıkmaya başlayınca önce Avrupa’ya, ardından ABD’ye kaçtı. Texas’taki North American Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Tekalan, kısa sürede örgüt içinde yükseldi. İddiaya göre, şimdi bu yükselişi, savaş açtığı FETÖ’nün yerine gelerek tamamlamak istiyor.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı