SON DAKİKA

GÖRMEZ’E İKİ YENİ GÖREV

Bu haber 26 Temmuz 2017 - 2:21 'de eklendi. Son Güncelleme26 Temmuz 2017 - 02:30
Atatürk'ün Katilleri

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in görevden el çektirilmesi iddialarına cevap vermişti.

“Diyanet İşleri Başkanı ile ilgili kurduğunuz cümleler çokça tartışılıyor. Bir açıklamanız olacak mı?” sorusu üzerine Erdoğan, “Zaten tartışılması için öyle kurdum” demişti.

Geçtiğimiz günlerde Erdoğan’la birebir görüşen Mehmet Görmez’in, emekliliğini istediğini kulislere yansımıştı. Görmez’in daha sonra Başbakan Binali Yıldırım’la da görüştüğü öğrenildi.

Diyanet Haber sitesindeki bir haberde, şu ifadeler kullanıldı:

“Görmez’i çok seven ve benimseyen personel, başkanın kararına elbetteki saygı duyacaktır. Ancak yerinin doldurması elbette kolay olmayacaktır. Tek teselli ise ülkemiz için büyük bir kazanım olan Prof. Dr. Mehmet Görmez’in, kendi talebi doğrultusunda daha güzel mecralarda görev almak istemesi olacaktır. Cumhurbaşkanı’nın da takdir yetkisini Görmez’e bıraktığı son gelişmeler, ilerleyen günlerde netlik kazanacak.”

Görmez’e yeni görev verilecek konusunda yeni iddialar gündeme geldi.

İKİ YENİ GÖREV

7 yıl Diyanet İşleri Başkan Yardımcılığı, 7 yıl da Diyanet İşleri Başkanlığı görevini üstlenen Görmez’le ilgili iki iddia gündeme getiriliyor. Biri Mehmet Görmez’in DEAŞ, Boko Haram, FETÖ gibi İslam imajına zarar veren terör örgütlerine karşı dünyaya gerçek İslam’ı anlatmaya yönelik hazırlanacak bir yurtdışı görevinin başına getirilecek olması. Diğer görüş ise Görmez’in İstanbul’da kurulacak ve Türkçe, Arapça, İngilizce eğitim verecek bir İslam Üniversitesi’nin kurucu rektörü olacağı yönünde.

YENİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANI?

Görmez’in yerine gelecek ismin Erdoğan’ın isteği üzerine Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu olacağı, atamaya ilişkin kararnamenin hazırlandığı iddia edildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!