SON DAKİKA

GİYİM KUŞAMA SORUŞTURMA

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Betül Ceylan’a misafir olarak kaldığı Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi Yurtlar Kurumu’nun Arif Nihat Asya Yurdu’nda şort soruşturma açıldıı.

Bu haber 05 Temmuz 2018 - 11:50 'de eklendi. Son Güncelleme5 Temmuz 2018 - 12:33

Yurt idaresi, “yurt kurallarına uygun davranmadığı” ve “yurt idaresine saygısız davranışlarda bulunduğu” iddialarıyla Ceylan’dan ifade vermesini istedi.

Ceylan, soruşturmada verdiği ifadeyi sosyal medya hesabından paylaştı. İfadesinde yurtta yaşanılanları da anlatan Ceylan, hakkında açılan soruşturmaya tepki gösterdi.

“dinledim. Lakin kendisi saygısızca benim şort giymemi askerlerimizin kanına, şerefe, namusa, haysiyete bağladı. Kendisi kapalı bir bayan. Ben ona saygı duyuyorum, saygı duymama gibi bir lüksüm yok. Benim için bu terbiyesizliktir. Ancak kendisi benden rahatsız olduğunu ve özgürlüğümün sınırlı olduğunu söyledi. Kesinlikle katılmıyorum.”

“SAPIK DÜŞÜNCE SİZİNLE KALSIN”

Ceylan ifadesini şöyle sonlandırdı:

“Ben kimsenin özgürlüğünü kısıtlayacak bir harekette bulunmadım. Asla da bulunmam. Bana yazılan tutanağı asla kabul etmiyorum. İlgili kişilerle görüşeceğimi bilmelerini isterim. Umarım kılık kıyafetten daha önemli konuları konuşulduğu bir dünya olur. Sapık düşünce sizinle kalsın. Sevgiyle…”

KYK’DAN YANIT

Betül Ceylan’ın soruşturmayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma Kredi Yurtlar Kurumu’nun resmi Twitter hesabından yanıt verildi. Kurumun yanıtında “Merhaba, yurt kurallarına aykırı hareket etmeniz disiplin işlemi gerektirmektedir. Hakkınızda başlatılan disiplin işlemi ile ilgili süreç Yurt Müdürlüğünce yürütülmekte olup detaylı bilgilendirme için lütfen idarenize başvurunuz. İyi günler dileriz” ifadeleri yer aldı.

BENİM ŞORT GİYMEMİ…”

İfadesinde “Öncelikle sonuna kadar saygımı koruduğumu belirtmek isterim” diyen Betül Ceylan şu ifadeleri kullandı:

“Şort giydiğim için çağrıldığım odada bile Nalan Uysal’ın söylemek istediklerini sabırla

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!