SON DAKİKA

GİRİŞ ÇIKIŞIN YASAK OLDUĞU 31 İLE 5 İL DAHA DAHİL OLDU

Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirler kapsamında 30 büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışlar kapatılırken etrafı büyükşehirlerle çevrili olan 5 il de fiilen giriş çıkışlara kapanmış oldu.

Bu haber 04 Nisan 2020 - 17:18 'de eklendi.

Cuma günü yapılan Bilim Kurulu toplantısında alınan tavsiye kararları ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni tedbirler, bunların kapsamı dışında olan illeri de fiilen etkiledi. 30 Büyükşehir ve Zonguldak’a giriş çıkışlar yasaklanırken büyükşehir olmayan 5 ile de, etrafı büyükşehirlerle çevrili olduğu için giriş çıkış yapılamayacak.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı ardından kendisine iletilen tavsiye kararları uyarınca coronavirüs salgınına karşı alınan yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre 30 büyükşehir ve Zonguldak’ giriş çıkışlar 15 gün süreyle yasaklandı.

Ancak 5 il daha, bu yasağın kapsamında olmamalarına giriş çıkışlara kapandı. Yasak kapsamında bulunan büyükşehirlerin çevrelediği Yalova, Karaman, Osmaniye, Kilis ve Adıyaman’a da giriş çıkışlar dün gece itibariyle kapanmış oldu.

Öte yandan Marmara Bölgesi’nde bulunan Çanakkale, Edirne ve Kırklareli ise, etraflarında büyükşehirler olduğu için bölgeden çıkamıyor.

Türkiye’deki büyükşehir belediyelerine ilişkin harita şöyle:

 

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!