Gazeteci Avcu Açıkladı: YÖK’te Skandal…

Yüksek Öğretim Kurumları’nda skandallar bitmek bilmiyor. Gazeteci Ali Avcu, bugünkü “10 bin dolara Eczacılık ve Tıp Fakültesi” başlıklı köşesinde, bir öğretim görevlisinin iddiasını okuyucularıyla paylaştı.

Gazeteci Avcu Açıkladı: YÖK’te Skandal…
Yayınlama: 03.05.2021
0
A+
A-

Gazeteci Ali Avcu, bir öğretim görevlisinin iddiasını köşesine taşıdı. İddiaya göre; YÖS sınavlarının kaldırılmasının ardından öğrencilerin not ortalamalarına değil de ceplerindeki paralarına göre bölümlere yerleştiriliyor.

Avcu’nun yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

İddiaya göre: Hakkında kamu hizmetleriyle ilişiğinin kesilmesi ve yurtdışı çıkış yasağının getirilmesi. 2017 yılında açılan adli soruşturmada FETÖ şüphelisi olduğu iddia edilen Dr. Vedat Demir’in ayrıca son olarak görev aldığı Ankara’daki bir uluslararası eğitim vakfından ilişiğinin kesildiği ve öğrenci kontenjanlarının bir havuzda toplanan talep datalarıyla eşleştirilerek adayların ailelerine ulaştırıldığı, hatta konuyla ilgili birçok danışmanlık ve aracılık firmalarının havuzdan pay almak için sıraya girdiği ileri sürülmekte. Öğrenci başına talep edilen rakamların ise 10 bin ABD doları olduğu ve bu rakamların yıllık bazda toplanmasıyla milyonlara varması, yapılan bir vurgunu gözler önüne sermekte.

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı