SON DAKİKA

Foça Tatil Köyü 49 Yıllığına Özelleştiriliyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), İzmir’de bulunan Foça Tatil Köyü’nün 49 yıllığına ‘işletme hakkının verilmesi’ yöntemiyle özelleştirileceğini bildirdi.

Bu haber 11 Şubat 2021 - 15:40 'de eklendi.
Abone ol

Maliye Hazinesi adına kayıtlı, İzmir’in Foça ilçesi, İsmetpaşa mahallesinde bulunan Foça Tatil Köyü taşınmazları ile bunlar üzerinde bulunan tesis, bina ve müştemilat, bir bütün halinde 49 yıl süreyle ‘işletme hakkının verilmesi’ yöntemiyle özelleştirilecek. İhalede geçici teminat bedeli 3 milyon lira olacak.

İhale, ‘pazarlık’ usulüyle gerçekleştirilecek ve pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılacak.

Gerçek ve tüzel kişiler, ortak girişim grupları (OGG), kuruluş belgelerinde ticari şirket sahibi olabileceklerine dair hüküm bulunan dernek ve vakıfların katılabileceği ihalede, yatırım fonları ise sadece bir OGG içinde yer alabilecek.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Teklifler Türk lirası cinsinden verilecek. İhale bedeli peşin veya vadeli ödenebilecek. İhaleye 20 Nisan’a kadar teklif verilebilecek.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!