SON DAKİKA

FLAŞ İDDİA: ‘4 YENİ REKTÖR SIFIR MAKALELİ’

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rektör atamalarının ardında gözler altı rektöre çevrilmişken bombanın fitilini, Özyeğin Üniversitesi Kurucu Rektörü Erhan Erkut ateşledi.

Bu haber 28 Haziran 2020 - 20:49 'de eklendi.
Abone ol

Özyeğin Üniversitesi Kurucu Rektörü Erhan Erkut, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından altı üniversiteye atanan rektörlerle ilgili ” Altı rektörün endeksli dergilerdeki toplam makale sayısı 3. Dört yeni rektör sıfır makaleli! ” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi eski rektörünü 117 bin dolar dolandırdılar.

Prof. Dr. Erhan Erkut, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararla altı üniversiteye yapılan rektör atamalarının liyakatsiz olduğunu söyledi.

Dünyanın saygın üniversitelerinde yardımcı doçent bile olamayacak kişilerin rektör yapıldığını belirten Erkut, “Bu YKS gürültüsü arasında son yapılan rektör atamaları kayboldu. 6 rektörün endeksli dergilerde toplam makale sayısı 3. Dört yeni rektör sıfır makaleli! Biz liyakat dedikçe makalesiz rektörler gelmeye devam ediyor. Sonra neden ilk bilmem kaçta üniversitemiz yok” diye yazdı.

ACINASI DURUM:

“Bu ülke için üniversiteler bu kadar mı değersiz?” diye soran Erkut, “Atanabilir bulduğunuz akademisyenler arasında hiç mi endeksli dergilerde 5-10 makalesi olan yok. Acınası bir durum” ifadelerini kullandı.

Meslektaşlarına da seslenen Erkut, “Eğer düzgün bir üniversitede Prof. olmak için yeterli sayı ve kalitede yayınınız yoksa, size gelen rektörlük teklifini kabul etmeyip araştırmalarınıza ağırlık vermenizi öneririm. Kalifiye olmadığınız işi kabul etmek iyi bir kariyer adımı değildir” tavsiyesinde bulundu.

Öte yandan Erdoğan’a ‘reis’ diye hitap eden ve tuhaf hareketleriyle dikkat çeken Şafak Ertan Çomaklı’nın istifa etmesiyle boşalan Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü’ne TÜRGEV tarafından kurulan İbn Haldun Üniversitesi’nden bir isim atanmıştı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kurucu Rektörü olan emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Nazmi Turan Okumuşoğlu, kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından 117 bin dolar dolandırıldı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!