SON DAKİKA

Feyzioğlu’ndan cumhurbaşkanlığı adaylığına yanıt

TTB Başkanı Metin Feyzioğlu, Giresun Gazeteciler Derneği’nin davetlisi olarak geldiği Giresun’da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu haber 12 Eylül 2017 - 23:53 'de eklendi. Son Güncelleme13 Eylül 2017 - 13:20
Abone ol

TTB Başkanı Metin Feyzioğlu, Giresun Gazeteciler Derneği’nin davetlisi olarak geldiği Giresun’da basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

‘BÖYLE BİR YERİN PEŞİNDEN KOŞULMAZ’

Feyzioğlu, kendisine cumhurbaşkanlığına aday olup olunmayacağının sorulması üzerine şunları söyledi:

“Böyle yerlere talip olunmaz. Bu çok yüce bir makamdır. Ve yüce bir görevdir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için Türk milletinin üstün menfaati için milletim çatıya çık gözcülük yap desin yaparım, aşağı in bekçilik yap desin yaparım, ama makama talip olunarak hizmet edilmez. Millete hizmete talip olursunuz, biz ona talibiz. Başka da hiçbir talebimiz dün de olmadı, bugün de olmadı, yarın da olmayacak. Böyle bir yerin peşinde koşulmaz.”

‘Türk milletinin pusulası olma yolunda çalıştıklarını’ da dile getiren Feyzioğlu, “Türk milletine yılmadan, yorulmadan doğruları anlatmamız gerekmektedir. Türk milletinin kutup yıldızı, pusulası olmalıyız hepimiz. Biz buna soyunduk. Her türlü baskıya, tehdide ve engellemelere rağmen pusula görevimizi nefesimizin sonuna kadar yapacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

‘BİR MUHTARLAR TOPLANTISINDA DÜZ BİR CÜMLE İLE AÇIKLAYABİLİR’

Darbe girişiminde kilit rol oynadığı belirtilen Mehmet Dişli’nin kardeşi AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a başdanışman olması hakkındaki fikri sorulan Feyzioğlu, şöyle devam etti:

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

“17-25 diye bir milat kabul etmiyoruz biz. F tipi diye nitelendirdiğimiz bu örgütle bağlantısı olan bir kişinin uzak hısımlarının işten atıldığı bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir dönemde yine darbeye kalkışan hainlerin içinde yer aldığı söylenen bir eski subayın kardeşinin sayın Cumhurbaşkanı’nın yanında görevlendirilmesi elbette cezaların şahsiliği ilişkisiyle sorunsuzdur. Bunda bir sakınca yoktur. Ama adalet duygusunun vicdanı zedeleyen durumu, onun orada görevlendirilmesi değildir, uzak hısımların bile KHK’ların ekinde işten atılması veya mahalle baskısıyla özel sektörden atılmasıdır. Herkes kendinden sorumlu böyle bir durumda. Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir mesaj verip vermediğini bilmiyorum ama çünkü mesaj vermek için çok daha iyi imkanları olan birisi Sayın Cumhurbaşkanı. Bir muhtarlar toplantısında düz bir cümleyle bunu açıklayabilir. Herkes daha rahat anlar.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!