SON DAKİKA

FETULLAH’TAN ŞAKİRTLERİNE YENİ MESAJ VAR

Bu haber 24 Temmuz 2017 - 11:22 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen haftanın Bamteli sohbetinde cezaevlerindeki FETÖ üyelerine ‘cezaevlerini medreseye çevirin’ mesajı verdi.

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen haftanın Bamteli sohbetinde cezaevlerinde bulunan FETÖ üyelerine sabrı anlatan ve cezaevlerini medreseye çevirmelerini belirten bir mesaj gönderdi. Aydınlık’ta yer alan haberde, FETÖ lideri FETÖ’ye yönelik operasyonlar ve el koyulan malları için Hitler’in dahi bunları yapamacağını ancak Lenin’in yapabileceğini söylerken bu durumu Leninleşmek, Stalinleşmek olarak değerlendirdi.

İşte FETÖ liderinin söylediklerinden satır başladı:

CEZAEVLERİNE SABREDİN MESAJI

Terör örgütü lideleri Gülen cezaevlerindeki FETÖ’cülere sabretmeleri mesajını verirken şunları söyledi: Aktif sabır diyoruz. Sadece durağan bir sabır değil, aktif sabır. Sürekli o sıkıntıları göreceksin ibadet u tâatten; mesela, hadis-i şerifin ifadesiyle, “Abdest almanın çok zor, çok çetin olduğu şartlar altında abdest alacaksın.” Sabredeceksin; her gün bir kere daha kendini sabırla ortaya koyacaksın.

LENİN YAPMIŞ OLABİLİR

FETÖ lideri örgütün mallarına el koyulmasından dolayı devletin görevlilerine SS (nazi subayı) benzetmesi yaptı. Bir zamanlar içinde gezip tozduğunuz müesseselere günün SS’leri gelip el koyacak derken şunları belirtti: Burnunuzun kemikleri sızlayacak… Bir zamanlar içinde bulunduğunuz, gezdiğiniz-tozduğunuz, hizmet verdiğiniz müesseseler; fakat Ali Baba’nın Haramîleri, günün SS’leri gelip oraya el koyacaklar, gözünüzün içine baka baka. Bunu yaparken de bu “kâfirce işi, kâfirce işi, kâfirce işi” dinin ruhuna uygun yapıyormuş gibi arkalarındaki vandallara anlatacaklar ve onları da şeyin arkasından sürüklenen yığınlar gibi arkalarından sürükleyip götürecekler. Bir de bunları görüp, bunlara sabretme var!

FETÖ lideri yapılan operasyonlara ve el koyulan mallar için bunu ancak Lenin yapar dedi.

İşte FETÖ liderinin o sözleri:

“Amnofis, böyle yapmamıştır; Ramses, böyle yapmamıştır; İbnü’ş-Şems böyle yapmamıştır. Bunlar, Mısır’ın meşhurları, herkes bildiği için söylüyorum. Sezar, böyle yapmamıştır; Hitler, böyle yapmamıştır. Biraz Lenin’den şüpheleniyorum, “O öyle bir şey yapmış mıdır acaba?” filan diye!.. Buna, insanın Leninleşmesi denir, Stalinleşmesi denir.”

‘CEZAEVLERİNİ MEDRESEYE ÇEVİRİN’

FETÖ lideri cezaevin bulunan üyelerine cezaevlerini medreseye çevirmelerini söylerken zindana karşı sabredin mesajı dedi. İşte Fetö liderinin söyledikleri:

Atatürk'ün Katilleri

“Zindan, musibetin büyüklerindendir; ne var ki, hâlis mümin orayı muvakkat bir çilehane olarak görmeli ve dişini sıkıp “Medrese-i Yûsufiye” haline getirmelidir! Zindan… Her dönemde olmuş bu. Evet, zindan… Zindana karşı sabır, zannediyorum, belâ ve musibetlere karşı sabrın en ağırlarından bir tanesi.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!